Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

TAYKA

Organizator: Blues Club

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert TAYKA, który odbędzie się 29 września w Gdynia Blues Club. TAYKA bilety już dostępne.

 

TAYKA to żywioł, który przyciąga same pozytywne osoby. Grają tylko własne utwory. Ale na ich koncertach nie ma monotonii i można usłyszeć mieszankę wielu gatunków muzycznych.

Członkowie zespołu TAYKA

Wokalistką i jednocześnie autorką muzyki i tekstów jest Tacjana Niksa Rynkiewicz, mocno związana ze środowiskiem kulturalnym w Częstochowie i Trójmieście. Z wykształcenia jest informatykiem, zrobiła również doktorat z zakresu sztucznej inteligencji. 

Od dziecka komponowała piosenki, niektóre z nich powstały nawet  dwadzieścia parę lat wcześniej. Twórczość grupy doceniają ludzie w różnym przedziale wiekowym, często utożsamiając się z tekstami.

 

Aranże do muzyki układają wszyscy członkowie zespołu. TAYKA ma długą historię,  w którą zostało wpisanych dużo niełatwych decyzji i koniecznych zmian w zespole. Obecnie członkami grupy są artyści z całej Polski, na gitarze gra Wojciech Rynkiewicz (Częstochowa), znany również jako Rikus Van Doren zawodowy muzyk ale i twórca tatuaży, instrumenty klawiszowe - Kuba Olech (Sieradz), który szkołę muzyczną ukończył w klasie wiolonczeli, jednak jego od zawsze skłaniał się ku instrumentom klawiszowych, perkusja - Mariusz Dorsz (Gdynia), muzyk o ogromnej wrażliwości i wielkim talencie, współpracował z wieloma świetnymi muzykami na polskich scenach, saksofon - Konrad Kotarski (Płock), obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku, bardzo utalentowany, wyjątkowy i dość spokojny człowiek.

Do zespołu TAYKA należy też Rafał Serwatka (Podlasie), który jest też inżynierem/ reżyserem dźwięku i ma swój ogromny udział w aranżach i rejestrowaniu naszego materiału, jest właścicielem studio nagrań Ram Tam Tam w Sopocie.  Ostatnio oficjalnie do składu TAYKA dołączył Grzegorz Żmiejewski (Gdynia) - gitara basowa.
TAYKA współpracuje też z genialnym artystą Radosławem Domańskim (Częstochowa), który wraz z całą grupą osób zrealizował dość odważny i kontrowersyjny teledysk do utworu “To nie był On”.  Film ma dość nietypową formę i głęboki podtekst, kierowany do ludzi o szerszym spojrzeniu.

 

Muzyka i teksty zespołu TAYKA skłaniają do refleksji, ale też pozwalają na dobrą, pełnej energii zabawę na każdym koncercie.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn