Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Jazz i Blues PRZY MUZYCE O NAUCE I SZTUCE – Aga Kozak i Matylda Gerber "Przyjemność, intuicja i improwizacja"

PRZY MUZYCE O NAUCE I SZTUCE – Aga Kozak i Matylda Gerber "Przyjemność, intuicja i improwizacja"

Organizator: MiR Catering Mazgaj,Rydzek,Tomczyk S.C.

PRZY MUZYCE O NAUCE I SZTUCE – Aga Kozak i Matylda Gerber "Przyjemność, intuicja i improwizacja"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Przed nami kolejna odsłona cyklu „Przy muzyce o nauce i sztuce” i tym razem będzie bardzo kobieco! Podczas spotkania poznamy odpowiedź na pytania – czym jest w ogóle przyjemność? Czym intuicja? Jak przyjemność i intuicja łączą się z improwizacją - podstawą jazzu?

Aga Kozak i Matylda Gerber "Przyjemność, intuicja i improwizacja"

Aga Kozak - dziennikarka, podcasterka i nauczycielka dobrego życia oraz naukowczyni i muzyczka, doktor nauk społecznych (finanse i psychologia!) oraz Matylda Gerber - artystka, liderka polskich rankingów jazzowych, jak i zarazem specjalistka w dziedzinie badań ludzkiej intuicji, na naszych oczach wyruszą w podróż po tych dzikich, ale zbadanych rejonach.

Kozak to opowiadaczka historii, badaczka zaglądająca z ciekawości zarówno w teorię, jak i praktykę przyjemności, intuicji i improwizacji. Gerber napisała o intuicji doktorat, ale oprócz tego po prostu dostarcza ludziom przyjemności improwizując na saksofonie.

Czym jest owa przyjemność w ogóle, a czym ta, która płynie z jazzu? Czym różni się ta ze słuchania muzyki od tej, która płynie ze zjedzenia czekolady i chipsów? A z kolei one od tej, które płyną z kupowania dzieł sztuki, hazardu, dobroczynności czy …dotyku i seksu? Czy korzystanie z intuicji daje nam przyjemność? Co daje nam w życiu? I czy faktycznie intuicja jest „gut feeling”. Aż w końcu - co nam robi umiejętność improwizacji w życiu (i czy można się jej nauczyć?).

Kozak i Gerber postarają się znaleźć na to wszystko błyskotliwe, zapadające w pamięć i zabawne odpowiedzi, a Matylda do tego wszystkiego jeszcze zagra.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też