Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Koncerty Jazz i Blues Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych - Komeda Unknown 1967 / Hearsay

Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych - Komeda Unknown 1967 / Hearsay

26.09.2024 Wrocław

Organizator: HumanToGoAgency

Sprawdź bilety
Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych - Komeda Unknown 1967 / HearsayBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych - Komeda Unknown 1967 / Hearsay
czwartek
26.09.2024
19:00

Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych - Komeda Unknown 1967 / Hearsay

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Po wielkim sukcesie w katowickim NOSPR teraz we Wrocławiu - bilety na koncert Piotr Schmidt Int. Sextet ft. Aaron Parks, Mino Cinelu & Adam Bałdych  - Komeda Unknown 1967 / Hearsay już w sprzedaży!

 

Wybitny polski trębacz jazzowy Piotr Schmidt po sukcesie płyty „Komeda Unknown 1967” nie zwolnił tempa i rok po premierze ‘nieznanego Komedy’ zaprezentował światu szesnasty autorski album – „Hearsay” (SJRecords, 2023). Młody jazzman postanowił potraktować ten fakt jako idealną okazję do spotkania się na scenie z wyjątkowymi postaciami polskiego i zagranicznego jazzu.

Bilety VIP

Bilet VIP obejmuje udział w specjalnym spotkaniu bankietowym po koncercie w z udziałem artystów, sponsorów i mecenasów koncertu. Miejsce spotkania zostanie podane w terminie późniejszym.

Wykonawcy

  • Aaron Parks – fortepian
  • Mino Cinelu – instrumenty perkusyjne
  • Adam Bałdych – skrzypce
  • Piotr Schmidt - trąbka
  • Krzysztof Herdzin - fortepian
  • David Dorużka - gitara
  • Michał Barański - kontrabas
  • Sebastian Kuchczyński - perkusja

Komeda Unknown 1967

Kiedy świat myślał, że z twórczością Komedy zrobiono już wszystko, niespodziewanie, pod wrażeniem płyty „Tribute to Tomasz Stańko” (SJRecords, 2018), do Piotra Schmidta zwrócił się Krzysztof Balkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Opieki Nad Spuścizną Krzysztofa Komedy, który przekazał mu sześć odnalezionych w archiwum i nieopublikowanych dotąd kompozycji tuza Polish Jazzu. Te utwory miały mieć swoje miejsce na płycie „Moja słodka europejska ojczyzna”, jednak finalnie się na niej nie ukazały i przepadły… Do momentu, kiedy na warsztat wziął je właśnie Piotr Schmidt. Trębacz owe znaleziska zaaranżował i wydał w 2022 roku na albumie „Komeda Unknown 1967”. Jak przekonuje sam Balkiewicz: „Piotr Schmidt wraz z przyjaciółmi oddał hołd Krzysztofowi Komedzie w 90. rocznicę jego śmierci w sposób absolutnie genialny. Wydaje się, że nasza europejska ojczyzna czekała na tę muzykę…”.

Hearsay

Album zrodził się w tym samym czasie co ‘Nieznany Komeda’. A przynajmniej materiał na tę płytę został zarejestrowany podczas tej samej sesji nagraniowej. Pokazuje ona jednak nowy kierunek w twórczości Piotra Schmidta, który objawia się pewnym eklektyzmem dwóch muzycznych światów, w których trębacz uczestniczył do tej pory równolegle. Tytułowa ‘pogłoska’ ujawnia jednak słuchaczowi właściwy sens tej muzyki. Na nowy album Schmidta składają się opowieści, które krążą wokół artystów, ich życia i dokonań, ale nie tylko. „Hearsay” odnosi się do zasłyszanych informacji bez potwierdzenia, które często prowadzą do nieporozumień i zafałszowanego postrzegania rzeczywistości. Ta muzyka staje się dla Piotra przestrzenią do starcia się z tymi pogłoskami za pośrednictwem jego muzyki, by finalnie spróbować dostrzec nagą prawdę, wolną od subiektywizmu. Z jakimi ‘hearsays’ zmierzą się Piotr Schmidt International Sextet i goście podczas koncertu w NFM?

Aaron Parks

Aaron Parks to wybitny amerykański pianista jazzowy, urodzony w 1983 roku w Seattle, którego kariera muzyczna rozkwitła dzięki współpracy z trębaczem Terencem Blanchardem. Już w wieku 14 lat rozpoczął edukację na University of Washington, by wkrótce przenieść się do Manhattan School of Music w Nowym Jorku, gdzie studiował pod okiem znanego pianisty Kenny'ego Barrona. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy w wieku 18 lat dołączył do zespołu Blancharda, z którym nagrał cztery albumy, w tym nagrodzony Grammy "A Tale of God's Will (A Requiem for Katrina)".

Parks zyskał uznanie nie tylko jako członek zespołu Blancharda, ale także jako wszechstronny sideman, współpracując z takimi artystami jak Christian Scott, Kendrick Scott, Gretchen Parlato, a także będąc częścią kwartetu James Farm razem z Joshua Redmanem. Warto zauważyć, że jego solowa kariera również rozwijała się dynamicznie; Parks wydał swoje pierwsze cztery albumy w wytwórni Keynote Records między 1999 a 2002 rokiem. W wytwórni Blue Note zadebiutował w 2008 roku albumem "Invisible Cinema", którym podbił serca fanów jazzu na całym świecie, a później wydał m.in. dwa albumy dla ECM.

Aaron Parks jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych pianistów jazzowych swojego pokolenia. Jego muzyka, charakteryzująca się subtelnym połączeniem tradycji z nowoczesnością, odzwierciedla wpływ Alice Coltrane i Shirley Horn, podkreślając znaczenie przestrzeni i subtelności w kompozycji i improwizacji. Wkład Parksa w światową scenę jazzową jest niezaprzeczalny. Jego unikatowy styl i wszechstronność, zarówno jako lider zespołu, jak i akompaniator, sprawiają, że jest ceniony przez szerokie grono słuchaczy i muzyków. Aaron Parks inspiruje kolejne pokolenia jazzmanów, łącząc w swojej muzyce piękno z absurdem, co czyni go jednym z najciekawszych pianistów swojej ery.

Mino Cinelu

Mino Cinelu to francuski muzyk specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych, kompozytor i producent muzyczny mieszkający na stałe w Nowym Jorku.

Światową sławę perkusjonalisty zyskał w roku 1981, biorąc udział w trasie koncertowej Milesa Davisa (wówczas pierwszej, po pięcioletniej przerwie) oraz tworząc wraz z Alem Fosterem i Marcusem Millerem sekcję rytmiczną na podwójnym albumie Davisa „We Want Miles”, który był zapisem z kilku koncertów z tej trasy. W tym okresie współpracował też z Weather Report, m.in. na płycie Sportin' Life oraz This Is This! grając również na gitarze.

Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami jazzowymi oraz popowymi, jak m.in. Dizzy Gillespie, Gil Evans, Pat Metheny, Cassandra Wilson, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Branford Marsalis, Al Di Meola, Paquito D’Rivera. Jest dwukrotnym zdobywcą nagród Grammy. W Polsce współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Leszkiem Możdżerem czy Markiem Napiórkowskim.

Adam Bałdych, wybitny skrzypek i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2012 roku związany z wydawnictwem ACT.

Nazywany „cudownym dzieckiem skrzypiec”, karierę rozpoczął w wieku 14 lat. Szybko został okrzyknięty innowatorem łączącym dokonania muzyki poważnej i współczesnego języka skrzypcowego z talentem improwizatorskim.

W krótkim czasie stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków. Swoją muzykę prezentował na najważniejszych festiwalach jazzowych, w prestiżowych salach koncertowych, m.in. w: Polsce, Niemczech, Korei Południowej, Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Austrii, Islandii, Portugalii, Azerbejdżanie, Holandii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoszech, Hiszpanii i Indonezji. 

Koncertuje i nagrywa z wybitnymi artystami, takimi jak: Leszek Możdżer, Yaron Herman, Joachim Kuhn, Helge Lien, Aaron Parks, Lars Danielsson, Nils Landgren, Iiro Rantala, Marius Neset, Jacob Karlzon czy Billy Cobham. 

Piotr Schmidt

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Przez 10 lat wykładał na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix.

Posiada na swoim koncie 16 wydanych, autorskich płyt. Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum uzyskując 1 miejsce w ankiecie za 2023 rok! 

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Mino Cinelu, Mietek Szcześniak, Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Matthew Stevens, Alex Hutchings, Harish Raghavan, Ernesto Simpson, Jonathan Barber, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk czy Paweł Tomaszewski. 

 

 

 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też