Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Immortal Onion

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Immortal OnionO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

W grudniową niedzielę Hipnozę nawiedzi duch nieśmiertelnej cebuli! Immortal Onion pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. Już w niedzielę 17 grudnia na żywo w Hipnozie! Bilety na koncert Immortal Onion już dostępne.

Immortal Onion informacje

Trójmiejska zespół Immortal Onion to jeden z najciekawszych reprezentantów nowej fali polskiego jazzu. Grupa bywa nazywana przez krytyków polską odpowiedzią na BadBadNotGood. Wyjątkowe brzmienie nieśmiertelnej cebuli to odważne połączenie wielu pozornie odległych stylów – jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, ale także elektroniki, a nawet metalu progresywnego. Obok różnorodności stylistycznej słychać umiejętne łączenie skomplikowanych rytmicznie, energetycznych riffów z minimalistycznymi, transowymi beatami i motywami lirycznymi.

Immortal Onion ugruntował już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą (koncerty w 16 krajach). Po dwóch świetnie przyjętych albumach, debiutanckim “Ocelot of Salvation” z 2017 i “XD [Experience Design]” z 2020, zespół powrócił w 2022 roku z płytą Screens, która została nagrana z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. 

Immortal Onion x Michał Jan

  • Michał Jan Ciesielski - saksofon
  • Wojtek Warmijak – perkusja
  • Tomir Śpiołek – piano, syntezatory
  • Ziemowit Klimek – kontrabas, syntezatory

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też