Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Chatka Blues Festival

Chatka Blues Festival

Organizator: Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA)

Chatka Blues FestivalO wydarzeniu

O wydarzeniu

Gorąco zapraszamy wszystkich fanów bluesa do Lublina na 13. edycję Chatka Blues Festival, która odbędzie się 14.10.2023 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Z pewnością będzie to będzie muzyczna gratka dla wielbicieli różnych odcieni bluesa! Chatka Blues Festival bilety już dostępne.

Chatka Blues Festival 2023 artyści 

Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie Guitar Mark of Gospelblues. Jest on artystą niezależnym nawiązującym stylistycznie do najstarszej tradycji amerykańskiego bluesa wywodzącej się z gospel. Guitar Mark wystąpi na CHBF 2023 solo, w formule akustycznej. 

Kolejnym wykonawcą, który wystąpi w Chatce Żaka będzie Noah Wotherspoon Band. Lider i pozostali członkowie zespołu pochodzą z amerykańskiego stanu Ohio. Noah jest fenomenalnym muzykiem, jednym z czołowych gitarzystów bluesowych w USA.  

Na koniec festiwalu zagra wielokrotnie nagradzany gitarzysta - Reggie King Sears. Pochodzący z Florydy muzyk wraz ze swoim zespołem zaprezentuje wysokoenergetyczny koncert, promujący najnowszy album „Back In The Game”.  

Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Lublin Paweł Błędowski. 

Chatka Blues Festival informacje

Impreza odbywa się cyklicznie od 2010 roku, to jedno z najciekawszych wydarzeń bluesowych we wschodniej Polsce. 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerem tegorocznej edycji jest Województwo Lubelskie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.  

 

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ.

Podobne wydarzenia

Zobacz też