Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Ufomammut

Organizator: Fundacja Soulstone Gathering

UfomammutO wydarzeniu

O wydarzeniu

Swamp Booking i Soulstone Gathering zapraszają na koncert Ufomammut! Włoscy weterani sludge-stoner-doom metalu wracają do Polski na dwa koncerty. Odwiedzą Kraków (19.11.2023) oraz Warszawę (20.11.2023). Formacja w ramach europejskiej trasy będzie promować swój najnowszy album “Fenice”, symbolizujący “niekończące się odrodzenie”. Ufomammut bilety już w sprzedaży.

O zespole Ufomammut

Zespół został założony pod koniec lat 90. przez Poia (gitary, FX) i Urlo (bas, wokal, FX, syntezatory), którzy powstali z popiołów dawnego zespołu Judy Corda, wraz z Vitą (perkusja). Przez ponad dwie dekady Ufomammut łączył ciężkość i majestat dynamicznego kultu riffów, tworząc kosmiczne i futurystyczne transowe brzmienie.

Album ,”Fenice” (wydany przez Neurot Recordings) jest pierwszym nagraniem z nowym perkusistą Levre. To krążek, który wyznacza nowy rozdział w historii zespołu.

Podczas gdy zespół jest znany ze swoich psychodelicznych podróży w odległe zakątki kosmosu,”Fenice” jest znacznie bardziej introspektywnym doświadczeniem słuchowym. Nowe eksperymenty grupy obfitują w bardziej uwydatnione syntezatory oraz wokale. Dla Ufomammut to wędrówka po niezbadanych do tej pory terytoriach ich tożsamości.

A Wy będziecie mieli okazję usłyszeć efekty ich pracy na żywo już w listopadzie tego roku!

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też