Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Knocked Loose

Organizator: Knock Out Productions

Knocked LooseO wydarzeniu

O wydarzeniu

Knocked Loose w Polsce! Amerykańskich gwiazdorów metalcore’u zobaczycie już 18 lutego w Krakowie w towarzystwie wyjątkowych gości z Deafheaven. Knocked Loose mają mordercze riffy, rosnącą bazę fanów i wzorowy materiał na koncie. Podczas występu z pewnością zagrają sporą część numerów z ostatniej EP-ki, “A Tear in the Fabric of Life”. Knocked Loose bilety na koncert w Krakowie już dostępne.

 

 

Deafheaven i Headbussa wystąpią przed Knocked Loose jako goście specjalni!

 

Jedni z najważniejszych twórców w historii blackgaze’u - Deafheaven, oraz metalcore’owa Headbussa wesprą Knocked Loose 18 lutego w Krakowie.

 

Deafheaven osiągnęli perfekcję w zestawianiu black metalu z eterycznym shoegazem. Ich najnowsza płyta, „Infinite Granite”, wciąż budzi duże emocje. Z kolei francuska Headbussa to ciężki, do bólu beatdownowy metalcore. Obie formacje zobaczycie już za kilka tygodni w hali Kamienna12, w Krakowie!

 

 

KNOCKED LOOSE (USA) metalcore, beatdown:

 

Knocked Loose to muzyczny odpowiednik dowolnego superbohatera. Przyszli na świat w momencie, gdy wydawało się, że metalcore powoli stacza się w przepaść, i udowodnili, że w gatunku nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Muzyka Amerykanów nie jest bowiem karykaturalnie brutalna, nie jest zbudowana wyłącznie z niedorzecznych breakdownów – to pakiet gotowych przebojów, w dodatku inteligentnie skonstruowanych. I nie chodzi o techniczne czy progresywne wpływy, a o to, że zespół wie, jak różnicować swój materiał. Szybkie tempa sprawnie kontrują napadami ciężaru, a gdy wokalista, Bryan Garris, wchodzi w ryk na najwyższych rejestrach, gitarzysta – Isaac Hale – równoważy to piorunującym growlem. No i wspomniane breakdowny… Nikt w biznesie nie robi tego tak skutecznie i przekonująco. Zupełnie, jakby ktoś wam zrzucał taczkę cegieł na głowy. Czy to nie brzmi jak przepis na bajkowy wieczór?

 

https://www.facebook.com/KnockedLoose 

https://www.youtube.com/watch?v=H4KYH7LK2_0&t=251s 

https://www.instagram.com/knockedloosehc/ 

 

DEAFHEAVEN (USA) blackgaze, shoegaze:

 

Kiedy wydawali “Sunbather”, byli na ustach wszystkich. Jedni wpadali w ekstatyczne zachwyty, a inni pomstowali, przekonując, że nie są dostatecznie “prawdziwi”. Od tamtej pory minęło jedenaście lat, a Deafheaven wciąż jest zespołem o równie silnej pozycji. Następna po wspomnianym “Sunbather” płyta, “New Bermuda”, była znacznie mroczniejsza i brutalniejsza, “Ordinary Corrupt Human Love” pokazało ich od jeszcze bardziej eklektycznej strony, a najświeższe “Infinite Granite”... Ten album dowodzi, że z pewnością nie stoją w miejscu. Tutaj grupa zaprezentowała w pełni shoegaze’owe oblicze i wzięła całe spektrum gatunkowych inspiracji – od Ride po Chapterhouse – nadając im własną twarz. Ten zespół jest jak wielu z nas. Wiecznie poszukuje wrażeń, wiecznie zmienia położenie.

 

https://www.facebook.com/deafheaven 

https://www.youtube.com/watch?v=fXTBQQU191Y 

https://www.instagram.com/deafheavenband/

 

HEADBUSSA (Francja) metalcore, beatdown hardcore:

 

Ich pierwsza EP-ka nosi tytuł “przemoc konieczna” i faktycznie – na koncercie Headbussa trudno nie wpaść w szał. To taranujący wszystko, beatdownowy metalcore. Spodziewajcie się więc ciężkich, zawiesistych riffów, temp rzadko kiedy wykraczających poza walce drogowe oraz najbardziej twardzielskie wokale w gatunku. Może i nie grają długo, ale już są ekspertami w skutecznym okładaniu słuchacza.

 

https://www.facebook.com/headbussa1357 

https://www.youtube.com/watch?v=RIjcah-aWRc 

https://www.instagram.com/headbussa_hc/ 

 

 

Wystąpi:

KNOCKED LOOSE (USA) metalcore, beatdown

+

Deafheaven (USA) blackgaze, shoegaze

Headbussa (Francja) metalcore, beatdown hardcore

 

Kiedy: 18 luty (niedziela) 2024

Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12

Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

 

Zaprasza

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też