Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Metal Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci"

Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci"

Organizator: Progresja

Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci"O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci” W Warszawie! Zapraszamy już 17 września do Progresji. Grzegorz Kupczyk, jeden z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zawsze wierny gatunkowi, charyzmatyczny wokalista, autor i wykonawca wielu utworów, które przeszły do historii polskiej muzyki, wystąpi dla Was w specjalnym programie muzycznym "40-lecie płyty Dorosłe Dzieci". Bilety już w sprzedaży.

Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci"

Grzegorz Kupczyk & CETI oprócz utworów świetnie znanych z legendarnej płyty zespołu Turbo, w którym wówczas występował, wykona również kompozycje bonusowe, które nie trafiły na płytę. Zatem będzie to prawdziwy rarytas dla fanów zespołu i wielbicieli muzyki rockowej w Polsce. 

Grzegorz Kupczyk na temat 40-lecia płyty Dorosłe Dzieci: "Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i aż dwa z okazji... pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego. Podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem... Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim CREDO... "DOROSŁE DZIECI". Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do "Dorosłych Dzieci", ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście".

Przypomnijmy, że krążek "Dorosłe Dzieci" to pierwszy album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór "Dorosłe Dzieci" stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej. Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak "Pozorne życie" czy "Szalony Ikar". Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno - kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki.

Zespół podczas planowanych koncertów wystąpi w składzie:

  • Grzegorz Kupczyk - wokal
  • Tomasz Targosz - gitara basowa
  • Bartek Sadura - gitara
  • Jakub Kaczmarek - gitara
  • Piotr Szpalik - perkusja

Grzegorz Kupczyk & CETI - 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci”

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też