Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Festiwale 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023

28-29.07.2023 Amfiteatr Mrągowo

Organizator: Roots Projekt

od 99,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

karnet

28-29.07.2023

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023 - KARNET

Mrągowo, Amfiteatr Mrągowo

bilety jednodniowe

piątek
28.07.2023
19:30

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023 - piątek

Mrągowo, Amfiteatr Mrągowo
sobota
29.07.2023
19:30

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023 - sobota

Mrągowo, Amfiteatr Mrągowo

O wydarzeniu

Przed nami 42. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca 2023r w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. 

Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń. Chyba najpiękniej położony Amfiteatr w Polsce staje   się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów. Miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku! 

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk line-up i artyści

W piątkowy (28.07.2023r.) wieczór wystąpi dla nas w specjalnym jubileuszowym koncercie ( 30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi , m.in.  Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Michael Lonstar, Czarek Makiewicz i Koltersi, zespół Babsztyl, Wojciech Dudkowski, , czy nowy projekt muzyczny pn. Step By Step z Gabrysią Mycielską i Januszem Nastarowiczem.

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

Do zabawy natomiast porwą publiczność mrągowską wykonawcy koncertu pt. Country Hits, wśród nich nasze młode, zdolne pokolenie artystów z towarzyszeniem zespołu Alabama. Jak sama nazwa wskazuje usłyszymy tu najbardziej popularne i energetyczne utwory z gatunku country. 

Zwieńczeniem programu piątkowego będzie koncert pn. „Konkurs na piosenkę lata” (dawniej Konkurs na piosenkę drogi) podczas którego zaprezentują się wykonawcy 10 najlepszych, zakwalifikowanych przez Kapitułę piosenek. Jury oceni te utwory i wybierze laureatów. Wiele zależeć będzie także od tego jak te piosenki przyjęte będą przez publiczność zgromadzoną w Amfiteatrze. Koncertowi, któremu patronatu udzieliło Polskie Radio S.A., Program I i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, towarzyszyć będzie zespół Wheels Of Steel. Zapowiadają się zatem nie lada emocje! 

W sobotę (29.07.23r.) czeka nas wspaniałe, multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy.  Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert pt. Giganci country. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona, Billy Ray Cyrusa, Billy Joe Shivera i wielu innych – Gigantów współczesnej country music. Widowisku towarzyszyć będzie taniec liniowy w najlepszym wykonaniu. 

 

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie JESSICA LYNN ze Stanów Zjednoczonych, wraz z zespołem.  Ta mieszkająca w Nowym Yorku artystka, uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia. Piosenkarka, a także multi instrumentalistka, która występowała dotychczas w 14 krajach świata, kończyć będzie w Mrągowie swoje europejskie tournée. Wszędzie tam gdzie się pojawia tworzy niezwykle energetyczne show, nie bez powodu uzyskując przydomek „pani dynamit”. Nie inaczej będzie też na Pikniku!

 

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, grupy Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem, oraz naszej uzdolnionej młodzieży: Klaudii Magica, Karoliny Jastrzębskiej, The Girls. 

To oczywiście nie wszystko, o szczegółach programu informować będziemy sukcesywnie.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program (który będziemy uzupełniać o nowe pozycje) dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!

 

UWAGA!

Suplementem do tegorocznego Pikniku Country i Folk będzie niedzielny (30.07.2023, godz. 18:00), jedyny w tym roku na Warmii i Mazurach, specjalny występ Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w wielkim widowisku pt. „Kalejdoskop Barw Polski”. To będzie wspaniały, kolorowy koncert z udziałem orkiestry, chóru i solistów, tancerek i tancerzy - bilety dostępne TUTAJ.

Piknik Mrągowo bilety

  • Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
  • Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl  
  • Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
  • Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn