Grand Festival Róbrege

Grand Festival Róbrege

Zapraszamy na Grand Festival Róbrege 2021! Tegoroczna edycja Róbrege odbędzie się 25 września w Teatrze Palladium. Grand Festival Róbrege bilety już w sprzedaży!

Grand Festival Róbrege 2021 artyści

Tegoroczna edycja ma dwie gwiazdy: 

  • Brinsley Forde & Aswad Experience - solowy projekt wokalisty grupy Aswad, grupy założonej w 1974r. w Londynie. W 1994 r. nominowani do Grammy z albumem „Rise & Shine”. W 2000 r. otrzymali Mobo Awards. Brinsley to kompozytor i muzyk, ale też aktor i prezenter brytyjskiego radia i TV; Vibrations VJ/VH-1 , BBC Ebony. BBC, 6 Music. Na Róbrege wystąpi z big bandem, składem muzyków z zespołów: Shashamane, Paprika Korps, Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Świetliki. 
  • Lech Janerka - ikona polskiego rocka, kompozytor, basista i autor tekstów. W polskiej muzyce rockowej od końca lat 70-tych. W 1979 r. założył grupę Klaus Mitffoch. W 1986r. po odejściu z zespołu, wydał Historię podwodną. W 2002 ukazała się płyta Fiu fiu…, co owocowało Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i autor roku. W 2005 r. muzyk wydał płytę Plagiaty, za utwór „Rower” otrzymał Fryderyka w kategorii "piosenka roku". Oprócz tego został uhonorowany Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i kompozytor roku. W 2011 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wspaniały gość, długo oczekiwany na naszym Festiwalu.

Z młodych projektów będzie można zobaczyć: The Beat Rootz oraz Seven Rivers & Kapitan Kivi. Festiwal zamknie Maleo Live Dub Session.

O festiwalu Róbrege

Grand Festival Róbrege jest najstarszym festiwalem muzyki alternatywnej w stolicy. Od 2019 roku dedykowany zmarłemu Robertowi Maksymilianowi Brylewskiemuwspółtwórcy i założycielowi Festiwalu, wielkiej postaci polskiej muzyki niezależnej.

 

Impreza wywodzi się z okresu stanu wojennego, kiedy to młodzi muzycy aktywnie działali przeciwko cenzurze. Wydarzenie w latach 1983 - 1990 organizował uniwersytecki Klub Hybrydy. Ideą festiwalu od początku było wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, którzy nie liczą na komercyjny sukces, a ich muzyka ma pozytywny i autentyczny przekaz. Wbrew nazwie oprócz zespołów wykonujących reggae występowały na nim grupy grające punk czy nową falę. Róbrege to wiele konwencji i inspiracji, m. in. postpukowych czy etnicznych.

 

Artyści związani z imprezą należą dziś do polskiej muzycznej ekstraklasy. Są to między innymi: Kayah, Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Tomek Budzyński czy Maleo. Część z nich debiutowała właśnie na Festiwalu Róbrege! Rangę międzynarodową zapewniły mu koncerty Twinkle Brothers, Kortatu, Misty in Roots, Killing Joke i wielu innych zagranicznych gwiazd.

 

Róbrege wraz z festiwalami w Jarocinie oraz Fama odegrał kluczową rolę w rozwoju alternatywnej muzyki. Festiwal wspiera i promuje młodych polskich twórców alternatywnej sceny, takich jak: Damian Syjonfam, The Pau, Natural Mystic, Kasia Malejonek, Panda Dread i wielu innych. 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Grand Festival Róbrege
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/