Noc słowiańskich duchów - Żywiołak & Slavic Spirits

Noc słowiańskich duchów - Żywiołak & Slavic Spirits

SPRAWDŹ BILETY

Żywiołak zagra w Warszawie! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie: "Noc słowiańskich duchów" - Żywiołak & Slavic Spirits, które odbędzie się już 15.12 w Klubie Proxima. Żywiołak bilety na warszawski koncert już w sprzedaży.

Noc słowiańskich duchów - Żywiołak & Slavic Spirits 15.12 Warszawa Proxima

Noc Słowiańskich duchów stanowi podwójną premierę - nowej płyty zespołu Żywiołak oraz nowej marki alkoholi premium Slavic Spirits, która wypuściła z zespołem wspólne linie produktowe. Nadchodzący koncert będzie okazją do nowych przeżyć duchowych dzięki niezwykłej muzyce oraz nowych doznań smakowych, dzięki trunkom opartym o stare słowiańskie receptury. Limitowane serie specjalnie na premierę destylatów z owoców, likiery i nalewki w eleganckich opakowaniach dostępne na barze wraz z nową płytą Żywiołaków będą niepowtarzalnym zestawem prezentowym pod choinkę dla bliskich smakoszy.

Dla największych koneserów będzie możliwość zakupu jednej z dziesięciu butelek starzonej w beczce okowity z wiśni z 1943 roku.

Wspólna misja

Spostrzegając, że jesteśmy grupami z takim samym duchem i celami, lecz działającymi w dwóch różnych branżach, postanowiliśmy połączyć nasze siły. Z tej współpracy wyłonił się twór niecodzienny oddający energię dwóch polskich marek. Jako Słowianie Słowianom postanowiliśmy dostarczyć Wam produkt godny szlachty. Konkurując z gigantami branży i komercji musimy wykorzystać wszystkie nasze atuty zwinności biznesowej, dzięki czemu powstała oferta produktu najwyższej klasy, a jednocześnie wyjątkowego dzięki drewnianej figurce wewnątrz, która w czasie pozytywnie wpływa na smak alkoholu. Pomóżcie nam rzucić rękawicę szkockiej whisky, niech włoskie prosecco zostanie tym razem na półce i zanurzcie się w prasłowiańską siłę waszych korzeni.

Żywiołak

Początki zespołu Żywiołak sięgają 2005 roku, kiedy to spotykali się grający wcześniej m.in w Kapeli ze wsi Warszawa i ich troLe Robert Jaworski oraz Robert Wasilewski, gitarzysta i współzałożyciel formacji Open Folk. Rezultat tego spotkania, do którego później dołączyły wokalistki Anna Piotrowska, Izabela Byra oraz bębniarz Maciej Łabudzki, utrwalony został w pamięci słuchaczy przez pierwszą EP`kę zespołu - "Muzyka psychodelicznej świtezianki" i album "Nowa ex-tradycja". Muzyczne nowatorstwo oraz wyciągnięcie na światło dzienne nieeksploatowanego jeszcze dotąd artystycznie pojęcia "demonologii ludowej", szybko wprowadziło formację na salony muzyki folkowej i alternatywnej.

 

Kolejne albumy: "Nowa mix-tradycja", "Globalna wiocha", "Muzyka psychoaktywnego stolema", "Pieśni pół/nocy" i "Wendzki sznyt", to muzyczne kooperacje w obrębie wielu kolejnych osobowości artystycznych, z których wyłonił się aktualny skład Żywiołaka.

 

Stanowi go grający niezmiennie m.in na lirze korbowej i fideli renesansowej Robert Jaworski, wokalistka, szałamaistka i flecistka Wiktoria Kwiatkowska oraz gitarzysta basowy i lutnista Kamil Strzyżewski. Ta trójka odpowiedzialna jest finalnie za kształt artystyczny zespołu, który w grudniu 2022 roku oddaje do rąk słuchaczy, poprzedzony m.in utworem "Sol Invictus", kolejny album zatytułowany "Dekonstrukcja historyczna I". Tak jak na poprzednich płytach, zespół sięga w nim do przedchrześcijańskich symbolik oraz mało znanych pokładów polskich tradycji. Na podstawie jeszcze funkcjonujących w folklorze dawnych pieśni świątecznych, zespół podejmuje się trudnego zadania, próby rekonstrukcji istniejących już tylko

szczątkowo dawnych mitów słowiańskich. Nie sposób zapomnieć o sukcesach zespołu które doprowadziły go do swej rynkowej pozycji.

 

A były to m.in. główna wygrana w rockowym konkursie "Młode Wilki", Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, Nagroda Publiczności na Festiwalu "Mikołajki Folkowe", wykorzystanie muzyki zespołu w grze "Wiedźmin II", nagrania w obrębie

gier komputerowych: "Wiedźmin III", "Wolrd of Tanks" czy "League of Legends", dzika karta w konkursie Eurowizji oraz dwie nominacje do "Fryderyków".

 

Dziś Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu "pioniera" folku eksperymentalnego.

Slavic Spirits

Historie większości firm rozpoczęły się od jakiejś lokalnej, czy narodowej tradycji oraz, nomen omen, historii samej w sobie. Choć i w tym wypadku było nie inaczej, gdyż ta historia i pomysł rozpoczynają się od bardzo starego rodzinnego przepisu na zielną śliwowicę, tak duch marki i zrozumienie jej misji nie musiały być wcale tak oczywiste.

 

Choć dzisiejsi Słowianie w zasadzie nie praktykują swoich dawnych rytuałów, które łączyły z przodkami, również ze względu na utracone w historii obrzędy, czy ich dzisiejszą nielegalność, istnieją wciąż na świecie ludy, miejsca i lustrzane obrzędy i

rytuały nawet bardzo dalekich kultur, jak choćby meksykańskiego plemienia Huiczoli z ich gorzkim kaktusem, który niczym nasze rodzime muchomory, pomaga porozmawiać z duchami przodków, zrozumieć ich życzenia oraz własną spuściznę.

 

Pomijając już sposób zrozumienia i dotarcia w głąb własnej duszy i kultury, istotnym jest, iż założyciele Slavic Spirits dostrzegli jak ważna misja im towarzyszy. Byli w stanie zrozumieć, o ile więcej własnej historii i bogactwa, które utraciliśmy i zapomnieliśmy, o ile więcej poszanowania dla swojej ziemi ojczystej i przodków można mieć samemu oraz wnieść w życia innych Polaków i wszystkich innych Słowian.

 

Tak narodził się duch marki Slavic Spirits, której misją jest poszanowanie tradycji naszych przodków czerpanie z ich energii i używanie surowców, które od pokoleń były używane na tych ziemiach tak aby dostarczyć produkt wyśmienity, z duchem i energią tych ziem.

 

Pragniemy również, abyś dzięki nam, doświadczył niedoświadczonych smaków, aromatów, tradycji i dosłownie zanurzył się w starożytnej, zapomnianej magii. To nie jest zwykła wódka, czy nawet okowita zbożowa. To coś znacznie, znacznie starszego, niosącego w sobie element pierwszych plemion, pierwszych Słowian. Możesz sensorycznie doświadczyć czegoś, czego doświadczali ludzie w przeszłości, a co zostało zapomniane na kolejne dziesiątki pokoleń. Przenieś się z nami w czasie, powróć do starej magii i połącz ze Słowiańskimi Duchami.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Noc słowiańskich duchów - Żywiołak & Slavic Spirits
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Noc słowiańskich duchów - Żywiołak & Slavic Spirits BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/