Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh

Oreada

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

OreadaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert zespołu Oreada 8 grudnia do Klubu Gwarek! Oreada bilety już w sprzedaży.

O zespole Oreada

Oreada to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, podczas których Oreada wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.

Zespół powstał w 2016 roku i od tamtej pory zagrał ponad 160 koncertów klubowych, jak i festiwalowych – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival, Soundedit Festival, Festiwalu 4 Strony Karpat, Łemkowskiej Watrze w Zdyni, Festiwalu ETNOmania, Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, Festiwalu Czart Granie, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, łódzkim klubie Wytwórnia, warszawskim klubie Proxima, Klubie Muzycznym Bogart, Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, krakowskim Klubie Studio czy Scenie Monopolis w łódzkim ArtKombinacie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019, "Yapa" 2017 czy "Piosenkarnia" 2017.

W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem "Mówili mi ludzie", która w plebiscycie Plastry Kultury uzyskała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020.

Skład zespołu Oreada:

Kasia Biesaga - wokal, flety / Adam Marańda - skrzypce, mandolina, wokal / Kacper Bienia - akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal / Mateusz Jędraszczyk - gitara elektryczna

Maciej Kłys - gitara basowa, wokal / Kamil Kaźmierczak - perkusja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też