Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

OMD

06-08.02.2024 Gdańsk, Warszawa, Kraków

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

OMDBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Gdańsk

OMD
wtorek
06.02.2024
20:00

OMD

Gdańsk, Klub B90

Warszawa

OMD
środa
07.02.2024
20:00

OMD

Warszawa, Klub Stodoła

Kraków

OMD
czwartek
08.02.2024
20:00

OMD

Kraków, ICE Kraków Congress Centre

O wydarzeniu

Uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) w lutym 2024 roku zagrają u nas aż 3 koncerty:

  • 06.02.2024 - Gdańsk, B90
  • 07.02.2024 - Warszawa, Stodoła
  • 08.02.2024 - Kraków, ICE

OMD Bauhaus Staircase

Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album “Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

OMD koncerty

Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak “Enola Gay” czy “Maid of Orleans” oraz wybitny album “Architecture & Morality” (1981).

OMD wystąpią u nas w przyszłym roku w Gdańsku (6 lutego, B90), w Warszawie (7 lutego, Stodoła) oraz w Krakowie (8 lutego, ICE). Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

 

Przed OMD wystąpi eksperymentalny alt-popowy skład Walt Disco. Ich album “Unlearning” wskazywany był jako jedna z najlepszych szkockich płyt ubiegłego roku, a koncerty zachwyciły publikę takich festiwali jak Glastonbury, SXSW czy Austin City Limits, występowali także przed Duran Duran oraz Primal Scream. Misją grupy jest przekraczać muzyczne granice, celebrować inność, uwolnić publikę od niepewności tego świata i inspirować do bycia najlepszą wersją samych siebie.

 

> English version below <

Zobacz więcej

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też