Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

GoGo Penguin

04.06.2023 Progresja

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

od 130,00 zł
BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

niedziela
04.06.2023
20:00

GOGO PENGUIN

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Dla niektórych to "Radiohead brytyjskiego jazzu", dla innych najbardziej eksperymentalny zespół na scenie muzyki jazzowej od wielu lat. GoGo Penguin zagrają w warszawskiej Progresji. GoGo Penguin bilety już w sprzedaży.

O zespole GoGo Penguin 

Grupa z Manchesteru zaskakuje łączeniem wielu muzycznych światów w jedną całość. Czerpią inspiracje z rocka, jazzu, elektroniki, muzyki współczesnej, a nawet klubowej. Tyle, że szalone rytmy wygrywa żywy perkusista, za niskie częstotliwości odpowiada kontrabas, a melodyjne pasaże zapewnia klasyczny fortepian. GoGo Penguin to aktualnie jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Muzycy są obecnie w życiowej formie, a ich katowicki występ będzie z pewnością muzycznym wydarzeniem zimy.

 

Grupa z Manchesteru, która wyłamuje się z utartych schematów. W skład zespołu wchodzą pianista Chris Illingworth, basista Nick Blacka oraz perkusista Jon Scott. Elektryzujący innowatorzy są świetni na żywo, zaskakujący w studiu, a urzekający jako kompozytorzy. Łączą rozmaite muzyczne światy w jedną, spójną całość. Muzyka GoGo Penguin pulsuje i przepływa od klubowego parkietu do medytacyjnych światów wewnętrznych, przenosząc słuchacza w zupełnie nowe sfery.

 

Brytyjskie trio czerpie inspiracje z rocka, jazzu, współczesnego minimalizmu, a także muzyki elektronicznej i klubowej – np. junglowe rytmy. Opublikowali łącznie 5 albumów studyjnych, z których ostatni to "GoGo Penguin" z 2020 roku, wydany w prestiżowej wytwórni Blue Note. W lipcu 2022 roku ukazała się EP-ka "Between Two Waves". Materiał czerpie inspirację z dwoistości często spotykanej w wielkich wydarzeniach w naszym życiu; momentach, które mogą jednocześnie sprawić, że czujemy się kochani i odizolowani, zalęknieni, ale pewni siebie, dumni i pokorni. Zarówno nowy materiał, jak i niedawne koncerty zespołu dowodzą, że GoGo Penguin jest obecnie w życiowej formie.

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn