Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Opera i Operetka Polska Opera Królewska

Polska Opera Królewska

Organizator: Polska Opera Królewska

Opis

Opis

PROMOCJA Osoby, które zakupiły bilety na jedno z wydarzeń w ramach Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej, który odbywa się w dniach 5-27 lipca, mają prawo do zakupienia biletów z 10% zniżką na inne wydarzenie odbywające się w ramach Festiwalu!

 

Regulamin promocji Festiwal Polskiej Opery Królewskiej - 10%

O Polskiej Operze Królewskiej

Polska Opera Królewska powołana została w odniesieniu do historycznych korzeni opery w Polsce, sięgających czasów dynastii Wazów. Z inicjatywy wielkiego miłośnika i mecenasa tej sztuki – króla Władysława IV – w 1637 roku na Zamku Królewskim w Warszawie powstała pierwsza stała scena operowa w Europie. Złoty czas opery polskiej to także lata panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jego wyśmienitemu gustowi zawdzięczamy budowę Teatru Królewskiego w Letniej Rezydencji Łazienki Królewskie – szczęśliwie zachowanej od zniszczeń perły wśród nielicznych już oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich tego okresu, który stanie się ważnym miejscem działalności Polskiej Opery Królewskiej.

 

Polska Opera Królewska podejmuje tę tradycję w nowej rzeczywistości, rzeczywistości Wspólnoty Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej, a swą powinność i tożsamość buduje wokół kardynalnych i fundamentalnych wartości kultury Europy, którymi stale i niezmiennie są Prawda, Dobro, Piękno.

W sprzedaży również dwuosobowy VOUCHER POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ, upoważniający do uczestnictwa w przedstawieniu operowym wystawianym przez Polską Operę Królewską w sezonie 2018/2019!

Wydarzenia Polskiej Opery Królewskiej odbywają się m.in. na Zamku Królewskim oraz w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie.

 

W obiektach przedstawień i koncertów Polskiej Opery Królewskiej miejsca są NIENUMEROWANE. 

 

Bilety ulgowe - dla uczniów, studentów i seniorów 65+

Zamówienia grupowe (powyżej 5 sztuk) - prosimy o kontakt mailowy: zamowienia@ebilet.pl

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn