Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

James Bond Day 2022

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

James Bond Day 2022O wydarzeniu

O wydarzeniu

James Bond Day 2022 - piosenki z filmów o Jamesie Bondzie już 5 października we wrocławskim Starym Klasztorze! 60 lat temu, 5 października 1962, miała miejsce premiera pierwszego filmu o Jamesie Bondzie "Dr No", która zapoczątkowała światową karierę agenta 007. Z czasem rocznica filmowej premiery zaczęła być świętowana na całym świecie jako James Bond Day. James Bond Day 2022 bilety już w sprzedaży.

James Bond Day 2022

Miłośników trzymającego w napięciu kina akcji ilustrowanego dobrą muzyką zapraszamy 5 października do Starego Klasztoru na koncert najlepszych piosenek z filmów o agencie 007 w ramach wrocławskich obchodów jubileuszowego James Bond Day.

 

Filmowe kreacje mile widziane - dla osób przebranych w stylu Jamesa Bonda lub jego partnerek przewidziane są ulgowe bilety z 30 % zniżką. Najlepsze stylizacje zaprosimy na scenę! Efektowne wybuchy, ucieczki, wspaniała gra aktorska to immanentne składniki filmów o agencie w służbie Jej Królewskiej Mości, ale nie można zapomnieć o tym, co czyni je jeszcze bardziej niezapomnianymi - o muzyce i piosenkach towarzyszących każdemu odcinkowi przygód Bonda.

Melodia, która była motywem przewodnim "Doktora No" już zawsze będzie się nam kojarzyła z przystojnym szpiegiem MI6. Autorem ścieżki dźwiękowej był Monty Norman.

 

Kolejnym tak charakterystycznym utworem był "Diamonds are forever", zaśpiewany przez Shirley Basse. Utwór "Goldeneye" w wykonaniu Tiny Turner do dzisiaj jest w stanie zanucić nie tylko fan filmów akcji. Podobnie jest z piosenką "Tomorrow never dies" z 1997 roku śpiewaną przez Sheryl Crow oraz "The world in not enough" zespołu Garbage w filmie z 1999 roku. W 2002 roku piosenkę do "Śmierć nadejdzie jutro" nagrała Madonna, a w "Skyfall” usłyszeliśmy utwór Adele, który długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów. W najnowszym filmie "Nie czas umierać", usłyszeć możemy młodą, ale bardzo utalentowaną Billie Eilish.

 

Carly Simon - "Nobody Does It Better", Chris Cornell - "You Know My Name", A-ha - "The Living

Daylights”, Tom Jones – "Thunderball, Paul McCartney & Wings – "Live nad Let Die", Duran Duran – "A View to a Kill", Gladys Knight – "License to Kill" , to tylko niektórzy wykonawcy i utwory, którzy przeszli do historii zarówno kina jak i muzyki.

Te i inne piosenki z filmów o Jamesie Bondzie zaśpiewają:

 

Adeama Walkowiak - brytyjska wokalistka mieszkająca we Wrocławiu. Wnosi do muzyki wielką energię i bluesowo-soulowy feeling. Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mieszkający obecnie na Jamajce ojciec był znanym pianistą zespołu Third World, a mama wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Talent muzyczny, energia i oryginalna uroda Adeamy zjednują jej liczne grono fanów.

 

Nikola Warda - pochodząca z Legnicy wokalistka, wiąże swoją przyszłość z muzyką, która jest jej całym życiem. Uczestniczka programów "Bitwa Na Głosy", "Mam Talent" i "Szansa Na Sukces". Koncertowej publiczności znana z muzycznego cyklu "Damy Rocka".

 

Damian Szewczyk – wokalista i basista. Przez lata występował z zespołem Birma. Zaangażowany tata, stróż prawa, a na scenie prawdziwy rock n' rollowiec. Można go było zobaczyć w tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa i projekcie Wroclove Guitar Top. Wokalistom towarzyszyć będzie WROCLOVE BAND pod artystycznym kierownictwem Marka "Stinga" Popowa.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też