Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Targi | Wystawy Wystawy Wystawa "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty"

Wystawa "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty"

Organizator: Spatium Art Sp. z o.o.

Wystawa "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty"O wydarzeniu

O wydarzeniu

„Jerzy-Duda Gracz. Remanenty” w Muzeum Sztuki Fantastycznej to przekrojowa wystawa, dająca możliwość obcowania z wyjątkowymi i ciągle aktualnymi dziełami Jerzego Dudy-Gracza, tworzącymi opowieść o Polsce i o nas samych. Wyboru blisko sześćdziesięciu prac, które przybliżają twórczość artysty od końca lat 60. XX wieku do początku XXI wieku, dokonała córka malarza Agata Duda-Gracz. Bilety na wystawę Jerzy Duda-Gracz. Remanenty już dostępne.

Bilety na wystawę "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty"

  • Bilet normalny: 40 PLN
  • Bilet ulgowy: 30 PLN - uczniowie i studenci za okazaniem legitymacji, osoby powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne
  • Dzieci do 6 roku życia: darmowy wstęp

O wystawie "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty" w Warszawie

Wystawa będzie otwarta codziennie (również w weekendy) w godzinach 11:00-19:00

 

Wystawa w Muzeum Sztuki Fantastycznej bazuje na ukazaniu twórczości artysty – autonomicznej i zróżnicowanej. Na wyjątkowość jego artystycznych wyborów i działań składa się niezwykła czułość, a także głęboka świadomość i zrozumienie specyfiki zjawiska jakim jest Polska – kraju przez dekady zmieniającego się w sposób bardzo intensywny, łączącego w sobie potencjalnie wykluczające się elementy: rytmiczną stałość, baśniowość natury płynnie przechodzącą w brutalność historycznych następstw, katolicką ekstazę przenikającą się z kulturą żydowską oraz mitologią słowiańską.

Wystawa „Jerzy Duda-Gracz. Remanenty” daje możliwość obcowania z kilkudziesięcioma pracami rozpiętymi pomiędzy czterema dekadami wytężonej pracy artystycznej, wyjątkową na tle dorobku innych twórców.

Jerzy Duda-Gracz informacje

Jerzy Duda-Gracz był twórcą o wyjątkowej wrażliwości, którego sztuka niemal dwadzieścia lat po śmierci wciąż wzbudza zainteresowanie widzów, jest przedmiotem dyskusji krytycznych i nie pozostawia widza obojętnym. Prace artysty zdecydowanie wyróżnia warstwa formalna i doskonały warsztat. Imponująca jest również techniczna sprawność, precyzja kompozycji, delikatność laserunków oraz subtelna paleta barwna.

Wyczuwalnym elementem w twórczości Jerzego Dudy-Gracza jest dojmująca świadomość przemijania świata w kształcie, w jakim się go poznało. Melancholia i nostalgia z powodzeniem łączą się z ironicznym komentarzem społecznym.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też