Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Teatr Tragedia | Dramat Sonata Kreutzerowska

Sonata Kreutzerowska

Organizator: Teatr Rampa

Opis

Opis

Kup bilety na „Sonatę Kreutzerowską”, spektakl Teatru Rampa na podstawie opowieści Lwa Tołstoja zaadaptowana na scenę przez reżysera Grzegorza Mrówczyńskiego. Adaptacja przybrała formę tragikomedii i pełnego ironii studium zazdrości i przemiany miłości w nienawiść. 

Główny bohater zwierza się Widzom z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa, które jednak szybko go rozczarowało. Opowiada o tym jak, chcąc zapewnić żonie odrobinę rozrywki zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Zwieńczeniem spotkań ma być wykonanie słynnej „Sonaty kreutzerowskiej” Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Zazdrosny mąż domniemuje, że w tych spotkaniach nie chodzi tylko o muzykę. Gwałtowny wybuch podsycanych w wyobraźni podejrzeń jest zapowiedzią nieuchronnej katastrofy.

W inscenizacji Teatru Rampa rolę Pozdnyszewa kreuje Andrzej Niemirski, jego żonę gra Joanna Górniak, natomiast w roli wirtuoza skrzypiec Truchaczewskiego zobaczymy Roberta Kowalskiego Ciekawe dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają Widzom tołstojowskie dylematy, zaś symboliczna scenografia i piękne kostiumy projektu telewizyjnego i teatralnego scenografa - Jerzego Rudzkiego podkreślają kontrastową oprawę dla burzliwych sytuacji scenicznych.

 

występują: JOANNA GÓRNIAK, ANDRZEJ NIEMIRSKI, ROBERT KOWALSKI

tłumaczenie, adaptacja, reżyseria: GRZEGORZ MRÓWCZYŃSKI

scenografia: JERZY RUDZKI

Spektakl Sonata Kreutzerowska bilety w sprzedaży! Sonata Kreutzerowska Teatr Rampa Warszawa!

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn