Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Teatr Teatr tańca Solo Projekt Plus 2018

Solo Projekt Plus 2018

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Opis

Opis

Zapraszamy na spektakle taneczne w ramach Solo Projekt Plus 2018. Spektakle odbędą się 11 oraz 12 maja w Studio Słodownia +3 w Poznaniu! Bilety już w sprzedaży! Dostępne bilety jednodniowe oraz dwudniowy karnet. 

W 2006 roku fundacja Art Stations zainicjowała pierwszy w Polsce program rezydencyjny Solo Projekt, którego misją stało się wspieranie polskich twórców tańca w poszukiwaniach własnego, indywidualnego języka artystycznego. W ciągu dotychczasowych edycji projektu wsparcie produkcyjne, promocyjne oraz opiekę merytoryczną w ramach Solo Projekt otrzymało już 29 artystów. Program przeznaczony jest dla artystów u progu choreograficznej kariery, których zainteresowania wychodzą poza tradycyjnie rozumiany ‘teatr tańca’. Szczególny nacisk w projekcie położony został na proces twórczy i artystyczny eksperyment z nadzieją na podjęcie przez rezydentów próby namysłu i dyskusji nad sztuką choreografii. Mottem programu są słowa angielskiego choreografa Jonathana Burrowsa, według którego do stworzenia tańca potrzebna jest „przede wszystkim głowa”, zachęcające młodych twórców do podejmowania artystycznego ryzyka i skupienia się na refleksji i (auto)refleksji oraz zadawaniu pytań o indywidualne postawy i strategie twórcze. Od 2015 roku program funkcjonuje w rozszerzonej formule PLUS umożliwiającej pracę nie tylko nad solami, ale także duetami i trio. W 2018 roku swoje premierowe spektakle zaprezentują: Krystyna Lama Szydłowska, Karolina Kraczkowska, Ewa Dziarnowska oraz Wojciech Grudziński.

 

Solo Projekt Plus 2018 harmonogram

11.05.2018 / 19:00 

Krystyna Lama Szydłowska „Higiena tożsamości”
Karolina Kraczkowska „Sci-Fi Ceremonials”

 

12.05.2018 / 19:00 

Ewa Dziarnowska „BOO”
Wojciech Grudziński „POPULUXE”

 

Solo Projekt Plus 2018 bilety już dostępne!

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn