Wieczór Polski "Upić się warto"

Wieczór Polski "Upić się warto"

SPRAWDŹ BILETY

Wieczór Polski "Upić się warto" w Warszawie! Zapraszamy już 31 stycznia do Teatru Studio Buffo! Wieczór Polski "Upić się warto" bilety już dostępne.

Wieczór Polski "Upić się warto"

Trudno sobie wyobrazić dzieje polskiej kultury bez alkoholu. Znał kto kiedy poetę trzeźwego? - retorycznie zapytał przed wiekami Kochanowski. I sam sobie odpowiedział: nie uczyni taki nic dobrego.

 

Nie wiemy, co pił Gall Anonim czy Wincenty Kadłubek, ale wiemy, że Mickiewicz pił duże ilości wina, Słowacki pił wódkę z eterem, Norwid właściwie wszystko. Czasami trunków nadużywał również filigranowy Fryderyk Chopin - i wtedy stawał się atrakcją wieczoru. Mając takie wzorce, kolejne pokolenia twórców zaglądały do kieliszków, trąbiły gorzałkę, moczyły gębę, goliły szampana lub wcinały monopolkę (zaczerpnięte z "Polskiego słownika pijackiego" Juliana Tuwima).

 

"Wieczór polski" - to muzyczna refleksja na temat dziejów pijaństwa polskiego na przestrzeni lat. W koncercie usłyszymy między innymi: "Koń, szabelka i butelka" , "Upić się warto", "Pijackie tango", "Przepijemy naszej babci domek cały", "Słoneczni abstynenci", "Grande Valse Brillante", "W Polskę idziemy", "Biała wódka".

 

Podczas spektaklu Widzowie częstowani są alkoholem.

 

Udział wezmą:

Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Natasza Urbańska, Mariusz Czajka, Magdalena Dąbkowska, Barbara Giewont, Wiktoria Kostrzewa, Mariola Napieralska, Patrycja Sadowska, Jerzy Grzechnik, Maksymilian Więckowski, Jakub Kamiński, Michał Rosiński, Bartłomiej Ledwan, Inga Gołębiowska, Aleksandra Kosińska, Weronika Stańkowska, Patrycja Nowak, Błażej Ciszek, Paweł Orłowski, Daniel Pustelnik, Jarosław Janikowski.

 

Zespół muzyczny:

  • Janusz Stokłosa – fortepian
  • Marcin Trojanowicz - syntezatory
  • Mirosław Wiśniewski - gitara basowa
  • Radosław Maciński – perkusja
  • Mariusz „FAZI” Mielczarek – saksofon
  • Zbigniew Dziubiński – gitara
  • Andrzej Rękas - puzon
  • Tomasz Kochański - trąbka
  • Marek Wroński - skrzypce
  • Kuba Osmański - akordeon

Tylko dla widzów pełnoletnich!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wieczór Polski "Upić się warto"
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Wieczór Polski "Upić się warto" BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/