Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Teatr Musicale Święta Kluska

Święta Kluska

Organizator: Alter Art

Opis

Opis

Spektakl Święta Kluska w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej w Nowym Teatrze! Bilety na Święta Kluska dostępne już w sprzedaży. 

 

Agnieszka Smoczyńska – autorka „Córek Dancingu” i Komuna/Warszawa – jeden z najważniejszych teatrów offowych, łączą siły w ramach pierwszego na świecie holy-hop-dog musicalu „Święta Kluska”.

Święta Kluska spektakle

  • 11.12 godz. 19:00 ; godz. 21:00

  • 12.12 godz. 18:00 ; godz. 20:30

Spektakl dla widzów 16 +

Spektakle z napisami w języku angielskim!

 

Tytułowa Kluska to bulterierka, ciągle bardzo głodna, spędzająca radosne szczenięctwo w domu bezdzietnej pary kreatywnych pracowników korporacji. Pani STARA wypatruje życia, które według niej jest zawsze gdzie indziej, a jej dużo starszy konkubent STARY jest bardzo nieśmiały. Z czasem KLUSKA sprawia im coraz więcej kłopotów. Samotność kieruje ją w stronę Bogapsy. Ten tragikomiczny i minimalistyczny musical na trójkę aktorów oparty jest na prawdziwej biografii. Tylko z lekką domieszką fantazji.

 

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, autorom udało się stworzyć zupełnie nowy gatunek teatralny - holy-hop-dog musical, którego próżno szukać nie tylko na polskim podwórku, ale i na światowych scenach musicalowych. Słowem wyprzedzają londyński West End i bardzo im z tym dobrze!

 

Reżyserką spektaklu jest nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Agnieszka Smoczyńska. Nagrodę otrzymała za reżyserię swojego drugiego filmu pt. „Fuga”, ale uwagę filmowego świata zwróciła na siebie już w 2015 roku za sprawą filmu „Córki Dancingu”, który był dystrybuowany m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. „Fuga” miała premierę w Cannes, a jej polska premiera przewidziana jest na grudzień.

 

Autorami libretta „Kluski” są Robert Bolesto i Zuzanna Wrońska. Robert Bolesto to dramaturg i scenarzysta, współpracujący m.in. z TR Warszawa i Teatrem Powszechnym. „Córki Dancingu” czy „Ostatnia Rodzina” to jego scenariusze, które z wielkim sukcesem przeniesiono na ekran.

 

Muzyka, czyli element bez którego holy-hop-dog musical obyć się nie może, to wynik współpracy Zuzanny Wrońskiej i Marcina Macuka. Para spotkała się już podczas tworzenia ścieżki dźwiękowej do „Córek Dancingu” Smoczyńskiej. Wrońska na co dzień jest związana z projektem Ballady i Romanse, Macuk to postać znana z twórczości o dużym spektrum gatunkowym – produkuje (m.in. albumy projektu NOSOWSKA), komponuje (m.in. muzykę do filmów Marcina Wrony), gra (zespoły HEY i Pogodno).

Za scenografię spektaklu odpowiada Rafał Dominik, choreografią musicalu zajęła się Kaya Kołodziejczyk, a kostiumy przygotowuje Milena Liebe.

 

Komuna Warszawa

"Święta Kluska"

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

Tekst: Robert Bolesto/ Słowa piosenek: Zuzanna Wrońska/ Muzyka: Zuzanna Wronska I Marcin Macuk/ Scenografia: Rafał Dominik/ Światło: Aleksander Prowaliński/ Choreografia: Kaya Kołodziejczyk, Katarzyna Sikora/ Kostiumy: Milena Liebe/ Charakteryzacja: Monika Kaleta / Asystenci reżyserki: Wojciech Sobolewski, Radosław Chrześciański/ Asystentka choreografki: Katarzyna Sikora/ Produkcja: Olga Kozińska/ Idea "Musicale w Komunie": Tomasz Plata

Obsada: Piotr Trojan, Małgorzata Gorol, Andrzej Konopka

 

Koproducentem przedstawienia jest ALTER ART

Po spektaklach w Warszawie, planowana jest na wiosnę trasa przedstawienia w innych miastach.

 

Święta Kluska spektakl Warszawa. NOWY Teatr - 11-12.12.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn