Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Musicale Czarny Szekspir

Czarny Szekspir

07-09.06.2024 Warszawa

Organizator: Teatr Syrena

Czarny SzekspirBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Warszawa

Czarny Szekspir
piątek
07.06.2024
19:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie
Czarny Szekspir
sobota
08.06.2024
15:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie
Czarny Szekspir
niedziela
09.06.2024
15:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie

O wydarzeniu

Zapraszamy na premierowy musical Teatru Syrena pt. "Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia". Czarny Szekspir bilety na spektakle już dostępne.

O musicalu "Czarny Szekspir"

"Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia" to najbliższa premiera Teatru Syrena. Spektakl przygotowują twórcy "Bitwy o tron", czyli Jacek Mikołajczyk (libretto, teksty piosenek i reżyseria) oraz Tomasz Filipczak (muzyka i kierownictwo muzyczne).

Musical będzie opowieścią o Irze Aldridge'u, pierwszym wielkim, znanym w całym świecie czarnoskórym aktorze. Specjalizował się w rolach szekspirowskich, był rzecznikiem emancypacji czarnych i piewcą wolności w świecie bezdusznych imperiów. Aldridge jest także zapomnianym bohaterem... polskiej historii i to nie tylko dlatego, że zmarł i został pochowany w Łodzi.

Spektakl będzie łączyć cechy historyczno-politycznego thrillera, kryminału i bohaterskiego eposu. Tytułową rolę zagra Mikołaj Woubishet, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez lata związany z tamtejszym Teatrem Muzycznym Capitol.

 

Wydarzenie rekomendowane dla dzieci od 12 lat.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też