Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Teatr Musicale Czarny Szekspir

Czarny Szekspir

13-15.10.2023 Teatr Syrena w Warszawie

Organizator: Teatr Syrena

od 130,00 zł
BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Warszawa

piątek
13.10.2023
19:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie
sobota
14.10.2023
15:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie
sobota
14.10.2023
19:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie
niedziela
15.10.2023
18:00

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena w Warszawie

O wydarzeniu

UWAGA Z przykrością informujemy, że z powodu kontuzji aktorki nie zagramy spektakli "Czarnego Szekspira", które zaplanowaliśmy od czwartku do niedzieli.

Spektakl zaplanowany na 27 kwietnia decyzją dyrekcji został odwołany, natomiast kolejne pokazy, zaplanowane na 29 i 30 kwietnia, zostały przeniesione na poniższe terminy:    

  •     29 kwietnia o godz. 15:00 i 19:00 na 14 października o godz. 15:00 i 19:00
  •     30 kwietnia o godz. 18:00 na 15 października o godz. 18:00.

 

Zapraszamy na premierowy musical Teatru Syrena pt. "Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia". Czarny Szekspir bilety na spektakle już dostępne.

O musicalu "Czarny Szekspir"

"Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia" to najbliższa premiera Teatru Syrena. Spektakl przygotowują twórcy "Bitwy o tron", czyli Jacek Mikołajczyk (libretto, teksty piosenek i reżyseria) oraz Tomasz Filipczak (muzyka i kierownictwo muzyczne).

Musical będzie opowieścią o Irze Aldridge'u, pierwszym wielkim, znanym w całym świecie czarnoskórym aktorze. Specjalizował się w rolach szekspirowskich, był rzecznikiem emancypacji czarnych i piewcą wolności w świecie bezdusznych imperiów. Aldridge jest także zapomnianym bohaterem... polskiej historii i to nie tylko dlatego, że zmarł i został pochowany w Łodzi.

Spektakl będzie łączyć cechy historyczno-politycznego thrillera, kryminału i bohaterskiego eposu. Tytułową rolę zagra Mikołaj Woubishet, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez lata związany z tamtejszym Teatrem Muzycznym Capitol.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn