Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

Robert Robur

Organizator: TR Warszawa

Robert RoburO wydarzeniu

O wydarzeniu

Uwaga: w spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe. Spektakl rekomendowany dla osób powyżej 15. roku życia.

Seria tajemniczych zgonów wstrząsa światem nowych mediów. Zagadkę próbuje rozwikłać inspektor Mirosław Kryzys ze Świetlnej Policji. Tropy prowadzą do Roberta Robura, młodego scenarzysty. Tymczasem w Mieście Światła narasta rebelia. Członkowie sekty tajemniczego Mistrza chcą obalić dyktaturę Urzędu Energii. Kto stoi za tajemniczymi zbrodniami? Czy ciemność wygra ze światłem? Kto pisze serial “Wściekłość i wrzask”? 

Ostatnia, niedokończona powieść Mirosława Nahacza (1984-2007) rozgrywa się w przyszłości, w której fikcja kreowana przez media wyparła całkowicie rzeczywistość. Sensacyjna akcja łączy się z wizją społeczeństwa, które odurzone medialnymi przekazami, staje się bezwolne i podatne na manipulacje władzy. Spektakl Krzysztofa Garbaczewskiego przenosi dystopijną powieść Nahacza do współczesnego świata cyfrowych mediów i wirtualnej rzeczywistości. To, co dekadę temu wydawało się czystą fantazją, dziś staje się realnością. Wszechobecna inwigilacja i kontrola w sieci, internetowe gwiazdy, które zapalają się równie szybko, jak gasną, koncerny manipulujące informacjami i hakerzy, którzy wykradają im dane – żyjemy w przyszłości, którą wymyślili pisarze. Dzięki technologii virtual reality powstają cyfrowe światy tak realne, że można je pomylić z rzeczywistością. W jaki sposób ten nowy, wspaniały świat wpływa na człowieka i jego relacje z innymi? Jak połączyć dwie strony pękniętej rzeczywistości?

 

Premiera: 10 czerwca 2016

Czas trwania: 3 godz. 30 min. (dwie przerwy)

 

Obsada: Jan Dravnel, Dobromir Dymecki, Natalia Kalita, Marta Malikowska, Mirosław Zbrojewicz, Lech Łotocki, Sebastian Pawlak, Paweł Smagała, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska

 

Twórcy i twórczynie: 

reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

tekst: Mirosław Nahacz

adaptacja: Krzysztof Garbaczewski, Jakub Żulczyk

scenografia: Aleksandra Wasilkowska

video: Robert Mleczko

kompozytor: Jan Duszyński

kostiumy: Sławomir Blaszewski

reżyseria światła: Bartosz Nalazek

asystent reżysera: Paweł Kulka

asystentka scenografki: Karolina Kotlicka

operatorzy kamer: Robert Mleczko, Jędrzej Jęcikowski, Kamil Gubała

produkcja: Natalia Starowieyska

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też