Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskarzeszowskie-juwenaliaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Sport Sporty walki MB BOXING NIGHT XVII – BLOODY FRIDAY

MB BOXING NIGHT XVII – BLOODY FRIDAY

Organizator: MAT SPRINT Mateusz Borek

MB BOXING NIGHT XVII – BLOODY FRIDAYO wydarzeniu

O wydarzeniu

Grupa MB PROMOTIONS powraca i zorganizuje galę boksu zawodowego już po raz siedemnasty. Tym razem kibice czołowych, polskich pięściarzy oglądać będą na ringu w Legnicy.

MB Boxing Night XVII w Legnicy

Taka lokalizacja gali to ukłon promotora Mateusza Borka w stronę Karola Weltera 14-1, pochodzącego właśnie z Legnicy, którego kariera w ostatnich kilkunastu miesiącach nieprawdopodobnie przyspieszyła. Welter zdjął ostatnio kilka cennych skalpów (Szymański, Rivera, Gibadło, Bulmeistars) i się nie zatrzymuje.

W Legnicy Weltera zobaczymy w walce wieczoru na dystansie 10 rund. Jego rywalem będzie potwornie mocno bijący Kazach Vishan Kurkaev 11-1, który z dwunastu stoczonych walk przegrał tylko raz.

 

- Jestem podekscytowany. W końcu stoczę walkę u siebie. Do tego mam walkę wieczoru. Zobaczycie czym jest atmosfera w Legnicy - mówi Welter i dodaje: czuję, że to jest mój czas. Ścigam marzenia. Chcę coraz lepszych rywali. Kurkaev jest niebezpieczny, dysponuje nokautującym ciosem i dlatego będzie trzeba uważać od pierwszego gongu. Najmniejszy błąd będzie drogo kosztował. Ale mamy z trenerem Chabrosem plan na Kazacha. Jaki? Zapraszam w Krwawy Piątek do hali w Legnicy. Wtedy się przekonacie.

W co - main evencie kibice na Dolnym Śląsku obejrzą Damiana Wrzesińskiego 26-3-2, który w maju po heroicznym boju przegrał walkę o mistrzostwo świata IBO w Belfaście na punkty z Brytyjczykiem Anthonym Cacace. 35 – letni pięściarz ze Złotowa nie ma czasu i szybko chce kolejnych wielkich walk. Zatem wygrana Wrzosa w Legnicy jest po prostu obowiązkiem. A rywal nie jest wcale łatwy. W ringu Wrzos spotka się z Argentyńczykiem Facundo Arce 17-11-2, który boksował między innymi z Ulysse Juniorem, Sultanem Zaurbekiem czy Yurikiem Mamedovem.

W Krwawy Piątek powrót zaliczy także Kamil Młodziński 16-5-4, którego z powodu kontuzji nie było między linami szesnaście miesięcy. Przeciwnikiem Młodzińskiego jest Kolumbijczyk Victor Julio 16-8.

Kartę uzupełnią młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska.  Damian Gurtatowski 1-0, którego liczni fani zrobili furorę podczas ostatniej gali we Wrocławiu zmierzy się z również niepokonanym Oliverem Chudzikiem 1-0. A rywalem zawodowego żołnierza Piotra Motyki 1-1 będzie Gracjan Rutkowski 3-0.

Ponadto na karcie znalazł się sparingpartner Usyka i Billama – Smitha junior ciężki Deevorn Miller 3-1 i debiutant, podopieczny bohatera walki wieczoru Karola Weltera – Szymon Piersiak 0-0.

Krwawy Piątek MB BOXING NIGHT XVII BLOODY FRIDAY nadchodzi. W Legnicy krwi, emocji, zaciętości i piękna boksu z pewnością nie zabraknie.

 

MB BOXING NIGHT BLOODY FRIDAY – LEGNICA, 27.10. 2023

TRANSMISJA GALI: TVP SPORT 27 PAŹDZIERNIKA 2023, 19.30-23.00

 

TRANSMISJA CEREMONII WAŻENIA 26 PAŹDZIERNIKA: KANAŁ SPORTOWY

 

PATRONI MEDIALNI: KANAŁ SPORTOWY, TVPSPORT.PL, SUPER EXPRESS,

Mb Boxing Night XVII – Bloody Friday karta walk

 

Walka Wieczoru

Waga Średnia – 10 Rund

Karol Welter 14-1, 3KO - Polska VS Vishan Kurkaev 11-1, 8KO - Kazachstan

 

Waga Super Piórkowa - 8 Rund

Damian Wrzesiński (26-3-2, 7KO), Polska VS Facundo Arce (17-11-2), Argentyna

 

Waga Średnia – 4 Rundy

Damian Gurtatowski (1-0), Polska Vs Oliver Chudzik (1-0), Polska

 

Waga Super Lekka – 8 Rund

Kamil Młodziński (16-5-4), Polska Vs Victor Julio (16-8), Kolumbia

 

Waga Półśrednia – 4 Rundy

Piotr Motyka (1-1), Polska Vs Gracjan Rutkowski (3-0), Polska

 

Waga Junior Ciężka – 6 Rund

Deevorn Miller (3-1), Anglia VS Paweł Martyniuk, Polska


Waga Lekka – 4 Rundy

Szymon Piersiak, Polska 0-0 Vs Karol Siwek, Polska

Podobne wydarzenia

Zobacz też