Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Sport Sporty walki MB Boxing Night 15

MB Boxing Night 15

Organizator: MAT SPRINT Mateusz Borek

O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

MB Boxing Night 15: boks wraca do Zgorzelca! Już w sobotę 15 kwietnia w PGE Turów Arenie odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego organizowana przez Mateusza Borka. Kibice będą mogli się emocjonować dwoma pojedynkami o tytuł mistrza Polski - w walce wieczoru miejscowy faworyt Łukasz Wierzbicki (22-1, 8 KO) zmierzy się z Placido Ramirezem (21-3, 14 KO). Dodatkiem do gali będą występy młodych ukraińskich pięściarzy współpromowanych między innymi przez mistrza świata wagi ciężkiej - Ołeksandra Usyka (20-0, 13 KO). Transmisja gali w TVP Sport.

MB Boxing Night 15 zawodnicy

Dla "Wierzby" starcie z mocno bijącym Ramirezem ma być nie tylko sentymentalnym powrotem do domu, w którym nie boksował od ponad pięciu lat, ale również wymiernym sprawdzianem aktualnych możliwości. Pięściarz w ostatnich miesiącach rozpoczął współpracę z nowym trenerem - Hakobem Karapetyanem. Jednak pierwsza wspólna walka - z Frankiem Rojasem (25-5) w październiku 2022 roku w Świeradowie-Zdroju - nie wyjaśniła zbyt wiele.

Pojedynek był eksperymentem wymuszonym przez rywala, który nie chciał zrobić wagi. Jak będzie tym razem? Pochodzący z Kolumbii Placido Ramirez (21-3, 14 KO) większość zwycięstw odniósł przed czasem, a porażki ponosił tylko w starciach z niepokonanymi przeciwnikami. Walka z Wierzbickim będzie dla niego pierwszą wyprawą do Europy. Stawką pojedynku będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej.

Wakujący tytuł mistrza Polski będzie również dodatkiem do intrygującej walki Karola Weltera (12-1, 3 KO) ze Stanisławem Gibadło (9-0, 1 KO) w kategorii średniej. Obaj pięściarze wyjdą do ringu po najbardziej znaczących zwycięstwach w karierze - Welter wygrał z niepokonanym do tej pory Kubańczykiem Evanderem Riverą (7-0-1), a jego przeciwnik zastopował Tomasz Nowickiego (10-1).

Starciem z gatunku "50/50" może się okazać również walka Sebastiana Ślusarczyka (9-1, 6 KO) z Adrianem Valentinem (4-1, 3 KO). Polak wraca do ringu po rocznej przerwie, a nowych bodźców szukał podczas mocnych sparingów w Anglii. Doświadczony w K-1 Słowak po czterech zwycięstwach nad niepokonanymi pięściarzami zatrzymał się dopiero na Michale Soczyńskim (6-0, 3 KO) - czołowym polskim prospekcie.

Tym razem Valentin zamierza zejść do kategorii półciężkiej - dla niego to walka z gatunku "być albo nie by " w boksie. Nadzieją na nokaut może być dłuższy dystans niż z Soczyńskim - osiem rund. "Polską" część karty walk uzupełni rewanż Oskara Wierzejskiego (6-0-1, 3 KO) z Łukaszem Załuską (0-2) - werdykt ogłoszony w listopadzie 2021 roku wzbudził pewne kontrowersje. W Zgorzelcu zadebiutuje również Piotr Motyka - aktualny wicemistrz Dolnego Śląska w boksie olimpijskim. 

Gala MB Boxing Night 15 będzie zawierać także wyjątkowy dodatek. Promotor Mateusz Borek wraz z dyrektorem TVP Sport Markiem Szkolnikowskim, solidaryzując się z walczącą Ukrainą, chcą dać szansę rywalizacji bokserom, którzy nie mogą w tej chwili walczyć w ojczyźnie. Kibice będą mogli obejrzeć w akcji Dmytro Mytrofanowa (12-0-1, 6 KO), Jarosława Chartysza (1-0, 1 KO) i Daniela Łapina (6-0). Pierwszych dwóch jest promowanych przez braci Kliczków i ich firmę K2 Promotions, z kolei o interesy ostatniego dba Usyk 17 Promotions - grupa mistrza świata wagi ciężkiej, Ołeksandra Usyka (20-0, 13 KO).

MB Boxing Night 15 - karta walk:

  • Łukasz Wierzbicki (22-1, 8 KO) - Placido Ramirez (21-3, 14 KO) - o tytuł MMP kat. półśredniej
  • Stanisław Gibadło (9-0, 1 KO) - Karol Welter (12-1, 3 KO) - o tytuł MP kat. średniej
  • Sebastian Ślusarczyk (9-1, 6 KO) - Adrian Valentin (4-1, 3 KO)
  • Oskar Wierzejski (6-0-1, 2 KO) - Łukasz Załuska (0-2)
  • Piotr Motyka (0-0) - Tomas Gaspar (2-4, 2 KO)
  • Dmytro Mytrofanow (12-0, 6 KO) - Juan Carlos Rodriguez (18-4, 17 KO)
  • Jarosław Chartysz (1-0) - Petr Randysek (2-1, 2 KO)
  • Daniel Łapin (6-0) - Emmanuel Feuzeu (10-13-2, 4 KO)

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn