Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Dla dzieci Teatr dla dzieci Pożarcie królewny Bluetki

Pożarcie królewny Bluetki

Organizator: Teatr 6.piętro

Pożarcie królewny BluetkiO wydarzeniu

O wydarzeniu

Spektakl premierowy! Bilety na bajkę muzyczną dla dzieci i dorosłych Pożarcie królewny Bluetki już dostępnel.

 

Czas trwania: 65 min bez przerwy

Dla kogo? Dla dzieci 5-11 lat  oraz ich rodziców, którzy na pewno docenią wyrafinowane żarty i odniesienia do życia codziennego każdej rodziny.

Pożarcie królewny Bluetki informacje

W pewnym niewielkim królestwie, w którym zabrakło odwagi i prawdy, zamieszkał olbrzymi smok, który żywi się wyłącznie królewnami. Za godzinę ma pożreć królewnę Bluetkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Wierny Paź Bluetki rozpaczliwie szuka jej obrońcy. Nie może liczyć na Dobrą Wróżkę, bo ta właśnie utraciła pamięć i nie przypomina sobie żadnego zaklęcia przeciwko smokom. Nie pomagają też rycerze, którzy zjawiają się w zamku. Trzy minuty przed pożarciem, nieznośnie dobrze wychowana królewna, postanawia być niegrzeczną i wyznaje paziowi, że go kocha co odmienia losy bohaterów.

Spektakl dotyka ważnego tematu oswajania się z lękami i wyjścia ze strefy komfortu. Czasami trzeba odwagi, żeby otworzyć się na własne emocje i prawdy. Potrzeba odwagi, by zrozumieć kim jesteśmy i na co nas stać. Historia Bluetki opowiada również o odważnych dziewczynach i o tym, że o własne szczęście powinniśmy postarać się sami. Królewna uświadamia Paziowi, że miłość jest możliwa, niezależnie od podziałów społecznych, a Dobra Wróżka przekonuje Królewnę, że niepozorni bohaterowie mogą stać się postaciami pierwszoplanowymi. Uprzedzenia i konwenanse czasami blokują prawdziwe emocje, jednak, na szczęście, pojawiają się osoby, które pomagają przezwyciężyć te konwencje. Ostatecznego, odważnego wyboru, kim chcemy być, musimy jednak dokonać sami. Wspaniałe muzyczne widowisko grane jest z wdziękiem, toczy się żywo, z humorem, i co istotne – trzyma w napięciu do końca.

SPEKTAKL GOŚCINNY specjalnie dla młodych Widzów i Widzek Teatru 6.piętro

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też