Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Włochaty

15.06.2023 Stary Klasztor

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

od 60,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

czwartek
15.06.2023
20:00

WŁOCHATY

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Włochaty zagra w Starym Klasztorze już 15 czerwca w Sali Witrażowej. Włochaty bilety na koncert we Wrocławiu już w sprzedaży. 

Włochaty informacje 

Włochaty to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów punkowych. Powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: skoro inni mogą grać to my też. Tak się złożyło, że do tej samej szkoły chodził Billy, który został zwerbowany na stanowisko perkusisty. Tak oto Włochaty Odkurzacz (pod taką nazwą zaczynali) rozpoczął swoje pierwsze próby jeszcze w 1986 w szkolnej świetlicy. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. 

Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY). Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespołu dołączył Pauluss, a nazwa została skrócona o odkurzacz. W 1991, już pod nazwą Włochaty, wydali własnymsumptem swoją pierwszą kasetę zatytułowaną "For Sale" w ilości 100 sztuk. 

W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. To był przełomowy koncert w historii zespołu. Ponownie w Jarocinie jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, oraz 2013, a w 2014 dal niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock. W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy, Irlandia oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Exploited, Misfits, Chumbawamba czy Citizen Fish. 

Włochaty już ponad trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 9 studyjnych albumów, 2 płyty live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers... (2007). 

Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie Nigdy Więcej Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń" na Rzecz Wolnego Tybetu. 

"Nasze granie to forma aktywizmu. Dzięki naszej muzyce mamy okazję wspierać rózne inicjatywy, mówić o ważnych dla nas sprawach czy inspirować innych." - mówią muzycy zespołu. W tym roku na koncertach zespół promuje nowy album, który ukazał się w marcu nakładem Mystic Production.

Skład:

  • Jerzy Jeż Zajkowski - Bass, wokal
  • Sylwester Billi Biliński - Perkusja
  • Piotr SkodaSkotnicki - Gitara, wokal
  • Maciej Raga Jarlēm - wokal
  • Paweł Guliwer Gurbada - gitara

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn