Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Muchy | 18-stka

Muchy | 18-stka

Organizator: Tymczasowy organizator

OpisArtyści

Opis

OGŁOSZENIE ARTYSTY Podczas koncertu wystąpi Krzysztof Zalewski! Jako support zobaczymy zespół Niemoc.

 

Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, dziś jeden z najważniejszych zespołów w kraju świętujący osiemnastkę! Już w listopadzie Muchy zagrają wyjątkowy, bo urodzinowy koncert. Zespół wystąpi 26 listopada w poznańskim klubie Tama. Muchy bilety na koncert w Poznaniu już w sprzedaży.

Muchy | 18-stka koncert w Poznaniu

Muchy powstały w 2004 roku, trzy lata później debiutowały kultowym już albumem „Terroromans”. W ciągu osiemnastu lat muzycznej działalności grupa wydała pięć studyjnych płyt, album koncertowy oraz z muzyką do filmu. Już debiutancką płytą zaskarbili sobie przychylność krytyków i podbili serca słuchaczy. Na przestrzeni lat zespół zdobywał wiele nominacji i nagród, a do kanonu polskiego rocka początków stulecia weszły takie utwory jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Przesilenie”, „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” czy w końcu „Szaroróżowe". Gdy w 2021 roku powrócili z albumem o tym samym tytule szybko okazało się, że czekały na nich tysiące fanów i branża muzyczna, która w maju 2022 roku nagrodziła album Fryderykiem w kategorii „Album - Rock”. 

 

Urodzinowy koncert Much trudno byłoby sobie wyobrazić bez Lecha Janerki, to od jego utworu „W naturze mamy ciągły ruch” wzięła się nazwa zespołu - „w naturze mamy ciągły ruch, więc żegnaj - zostałem prorokiem much”. „Niewykluczone, że te słowa wybrzmią 26 listopada w Tamie, ale kolejne karty odsłonimy w następnych tygodniach! To szczególna okazja także dlatego, że Lech Janerka niezwykle rzadko pojawia się gościnnie na koncertach innych artystów. Nie może Was zabraknąć”, mówi Michał Wiraszko. Równie trudno myśleć o urodzinach Much bez Zalewskiego, niegdyś jednego z członków grupy, dziś jednego z czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. To naprawdę będzie huczna zabawa!

 

18-stkę zespół postanowił uczcić koncertem w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Już 26 listopada Muchy zagrają swoje największe przeboje, utwory uwielbiane przez fanów i te wydane na ostatnim albumie w Poznaniu, podczas koncertu w klubie Tama.

 

Przed Muchami wystąpi zespół Niemoc, autorzy wydanej w 2019 roku płyty „Baśnie” i albumu „Kilka najlepszych dni w życiu” z 2021 roku. Na płycie znalazł się utwór nagrany wspólnie z Michałem Wiraszko, „Dwa tygodnie”.

 

Regulamin wydarzenia TUTAJ  


Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn