Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Budka Suflera

Organizator: PW EVENTS

Budka SufleraO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

 

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.

Budka Suflera Za Ostatni Grosz 2020

Trasa koncertowa Za Ostatni Grosz 2020 to nie tylko tytuł płyty i utworu. To też jeden z ważniejszych symboli polskiej popkultury końca dwudziestego wieku.

 

Muzyka Lipki, teksty Mogielnickiego i Dutkiewicza oraz opracowanie i wykonanie Budki Suflera namalowały artystyczny, piękny i prawdziwy obraz tamtych lat. Utwory oraz talent i wrażliwość ówczesnego wokalisty, nieżyjącego już Romualda Czystawa, utkwiły głęboko w sercach publiczności oraz w nas samych.

 

W tym roku przypada dziesiąta rocznica śmierci przyjaciela zespołu, Romualda. Koncerty w ramach tej trasy to również podziękowanie i podziw dla jego muzycznej postaci. Piosenki z płyty „Za Ostatni Grosz” oraz „Ona Przyszła Prosto z chmur”zespół zagra w oryginalnych aranżacjach.

 

Oczywiście podczas koncertów nie może zabraknąć hitów takich jak „Bal Wszystkich Świętych”, „Takie Tango”, „ Piąty Bieg”, „Twoje radio”, „Sen o dolinie”.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też