Reggae, a Ty? – koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta

Reggae, a Ty? – koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta

Habakuk

Habakuk świętuje swoje 30-lecie!

 

W tym czasie zagrał ponad 1000 koncertów, wydał 9 albumów i kilkanaście singli, a jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w muzyce zespołu można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku.

 

Habakuk powstał w 1990 r. z połączenia grup Engaddi i Samuel. Pierwsze lata istnienia to mnóstwo prób, kilka nagranych i wydanych własnym sumptem kaset demo, a przede wszystkim liczne, pełne energii i pasji koncerty, które przyniosły uznanie fanów reggae w całej Polsce.

 

Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao.

 

W 2007 roku Habakuk jako pierwszy zespół z Europy wschodniej wystąpił na największym festiwalu świata, legendarnym brytyjskim Glastonbury. Był także headlinerem Przystanku Woodstock, a koncert ten został wydany na płycie DVD.

Wielkim przeżyciem był również występ na hiszpańskim festiwalu Rototom Sunsplash w roku 2015.

 

Grupa z powodzeniem koncertowała też w Irlandii, Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji. Przez 30 lat istnienia przez Habakuka przewinęło się bardzo wielu muzyków.

 

Od początku w jego składzie jest lider i założyciel Wojciech „Brodi” Turbiarz.Obecnie Habakuka tworzą:

– Wojciech „Brodi” Turbiarz – głos i gitara

– Wojtek Cyndecki – bas

– Kordian Nowicki – gitara

– Damian Kluźniak – instrumenty klawiszowe, głos

– Borys Sławenta – perkusja

– Konrad Gzik – saksofon

– Adrian Gzik – puzon

– Piotr Andrzej Całus – live dub mix

Bas Tajpan

Bas Tajpan Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

 

W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał cztery solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na polki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. ” Slavic Rasta” nakładem wytworni Slavic Rasta Label, promowany singlami „Niebo”, ” Muzyka buntu” oraz „Ukorzeniony Rap”. Czwarty solowy album Bas Tajpan ” Boso ale w ostrogach „, który promują single ” Żyj ” oraz ” Dookoła świat „. W 2020 r. nakładem MaxFlo Records miała premierę wspólna płyta Bas Tajpana i Bob One’a pt. ” Teraz” promowana min. singlami ” Po swojemu „, „Halo”, ” Ławka „, ” Nie martw się ” „Nic o nas bez nas „.

Bas zagrał setki koncertów w kraju i za granicą.

Ras Luta

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych artystów reggae w Polsce. Jego Kariera toczy się nieprzerwanie od 2004 roku. Do 2013 roku związany z trio wokalnym Eastwest Rockers, równolegle prowadzi i rozwija swoją solową karierę do dzisiaj, czego owocem jest bogata dyskografia, oraz najnowszy krążek artysty, koncepcyjny e-album „Jak Na Początku”. Ras Luta może również pochwalić się współpracą z wieloma osobistościami reprezentującymi różne style muzyczne, od Krzysztofa Krawczyka do ulicznego, hip-hopowego Hemp Gru.Muzyka Ras Luty pełna jest nadziei, wezwań do miłości, szacunku, zachowania jedności i człowieczeństwa w czasach, które zmuszają nas do czegoś zgoła odwrotnego. Artysta nie stroni również od ostrych komentarzy na tematy socjalne, a fundamentem jego muzyki są podstawowe, ważne dla nas wszystkich wartości – dobro, piękno, prawda, mądrość, ludzkie życie. W 2020 r. na świat wyszedł najnowszy album Artysty „Lepsze Dni”.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Reggae, a Ty? – koncert Habakuk, Bas Tajpan, Ras Luta
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/