Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Koncerty Inne Gregorian Grace

Gregorian Grace

Organizator: Wolff Concerts

Gregorian GraceO wydarzeniu

O wydarzeniu

Przed Państwem – Gregorian Grace – zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim  brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną! Gregorian Grace bilety już w sprzedaży.

O występach Gregorian Grace

Gregorian Grace przeniesie Państwa w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w niego, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału  gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie, pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np.  cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory  popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace! 

 

Czas trwania koncertu: ok. 120 min. w tym jedna przerwa. 

 

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu  gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie  wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię  elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.  

 

Po przerwie zabrzmią, opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej  takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin’ on heaven’s door (Bob Dylan) czy Sound of Silence  (Simon&Garfunkel) oraz wiele, wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne  zamówienie dla zespołu wybitny, toruński kompozytor młodego pokolenia – Jędrzej Rochecki.  

 

Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech. Teraz kolej na kolejne kraje: Danię,  Holandię i… Polskę! 

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też