Orla Gartland

Orla Gartland

Orla Gartland w Polsce! Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 13 kwietnia 2022 roku w klubie Hybrydy w Warszawie. Jako support wystąpi ATLVNTA. Orla Gartland bilety już dostępne!

Orla Gartland w Warszawie 

W świecie, w którym jesteśmy nauczeni dążyć do nieosiągalnej perfekcji, szczerość Orli Gartland jest niczym powiew świeżego powietrza.  Artystka posiada bowiem dar łączenia niepewności, autoironicznego dowcipu z imponującym poziomem samokontroli i determinacji. 

 

Urodzona w Dublinie piosenkarka, autorka tekstów i producentka jest tytanem pracy, pedantyczną i niesamowicie skrupulatną osobą, która ogromny sukces zawdzięcza wyłącznie ciężkiej pracy. Od  wydanej w 2015 EP-ki "Lonely People​", po długo oczekiwaną debiutancką płytę "Woman On The Internet​" artystka wykorzystuje swoją muzykę jako wehikuł, którym podróżuje w głąb siebie. W tej podróży istotną rolę odgrywają jej fani i więź, jaką z nimi buduje. Wynikiem tej symbiozy są niebotyczne liczby: 55 milionów streamów i ponad 750 000 słuchaczy Spotify.

 

Gartland, choć wychowana została przez melomanów, jako pierwsza w rodzinie grała na instrumencie. Już w wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry tradycyjnej irlandzkiej muzyki ludowej na skrzypcach. Obsesja na punkcie inspirowanych punkiem zespołów popowych w tym Avril Lavigne, sprawiła, że Orli w wieku lat 11 zaczęła grać na gitarze. Swój pierwszy film na YouTube umieściła, mając niecałe 14 lat. 

Jej folkowe brzmienie inspirowane było artystami takimi jak Laura Marling, Joni Mitchell, Kate Bush, Fiona Apple i Regina Spektora. Ponieważ byłam zbyt młoda, by grać koncerty, YouTube stało się moim oknem na świat i miejscem zbierania opinii o mojej twórczości.

- wspomina początki swojej kariery Orla Gartland.

 

W wieku 17 lat Gartland wydała własnym sumptem swój debiutancki singiel "Devil On My Shoulders", który trafił na listę przebojów iTunes. Gazeta Irish Independent nazwała ją wtedy jedną z "najbardziej wpływowych nastolatków", a GoldenPlec wyróżnił  w ich "Plec Pick" w 2014 roku jako jedną z najlepszych artystów solowych w Irlandii. Jednak to decyzja o opuszczeniu Irlandii dwa lata później miała okazać się kluczowa dla jej dalszej kariery muzycznej. Gwiazda przeniosła się do Londynu by jak wspomina " z wiarą we wszechświat i zachętą ze strony niewielkiej publiczności" podbić rynek muzyczny.

W Londynie Orli szybko dostała się do zespołu Dodie, w którym zagrała trzy trasy, w tym jako support podczas trasy Human w 2019 roku. 

 

Minialbumy "Why Am I Like This?" (2019) oraz "Freckle Season" (2020) zostały wydane własnym sumptem. Na tym ostatnim Gartland doskonaliła  również swoje umiejętności producenckie. 

Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że wszyscy moi ulubieni artyści mieli wolną rękę w produkcji swoich piosenek. Więc przy "Freckle Season" postanowiłam sprawić, by była to jak najbardziej skondensowana wersja mnie. Musiałam się więc zaangażować w każdą część procesu tworzenia. Im bardziej wszystko kontrolowałam, tym więcej miałam satysfakcji. Rozpierała mnie duma. Byłam wręcz obsesyjnie przywiązana do każdego brzmienia gitary, każde uderzenie w perkusję i efektu wokalnego. Dopracowałam i dopieszczałam każdy szczegół piosenek i czułem się fantastycznie, nie musząc na nikim polegać przy ich nagrywaniu. Spędziłem lata na szukaniu mojego wymarzonego producenta, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że sam mogłem dorosnąć do tej roli.

- opowiada artystka.

 

"Woman On The Internet"

Napisany podczas pierwszego lockdownu w 2020 roku w studiu w Acton album został nagrany w Devon's Middle Farm Studios z pomocą współproducenta Toma Stafforda i zespołu Gartlanda. "Woman On The Internet" to ogromny krok naprzód dla 25-latki. Choć Gartland wymienia jako inspiracje swojej twórczości Haim, Phoebe Bridgers i St. Vincent z okresu Strange Mercy  muzyka zawarta na płycie jest absolutnie unikalna. Artystka porusza się pomiędzy alt-rockiem, punkiem, folkiem i syntezatorowym popem sprawnie wplatając w swoją twórczość pomysłowe aranżacje i wnikliwe obserwacje.

Podczas gdy "Freckle Season" opisywała rozpad długotrwałego związku, "Woman On The Internet" pokazuje, że Gartland celowo stawia siebie w centrum wszystkich treści lirycznych. 

Gdy nagrano część piosenek, stało się jasne, że "Woman On The Internet" traktuje o chaosie moich lat 20. To zupełnie inny chaos niż u nastolatków, inny rodzaj gniewu i buntu. Czuję się teraz o wiele bardziej ustatkowana i pewna siebie niż wtedy, gdy miałam 18 czy 19 lat. Wciąż jednak jestem tylko w połowie osobą, którą będę w przyszłości i udokumentowanie tego etapu moje życia jest naprawdę ważne. 

- mówi piosenkarka 

 

W swoich nowych piosenkach młoda artystka szczerze opowiada o swoich własnych zmaganiach z poczuciem niższości. Przez cały czas podkreśla, jak ważne jest zrozumienie swoich emocji, zamiast tłumienia ich i późniejszego cofania się w jeszcze mroczniejsze miejsce.

 Jak wyjaśnia, to zobowiązanie do szczerości wynika nie tylko z samopoznania, ale z pragnienia prawdziwej więzi i kontaktu z drugim człowiekiem. 

Chciałabym, żeby ludzie wychodzili z koncertów, poznając mnie lepiej. Jednak równie ważne jest, by przez słuchanie albumu ludzie zrozumieli samych siebie.

Ola Gartland bilety

Partner Imprezy zastrzega sobie prawo do anulowania bez uprzedniego powiadomienia biletów zakupionych w liczbie wyższej niż dopuszczalna, gdy zostanie przekroczony:

  • Limit na jedno gospodarstwo domowe (a także limit na adres korespondencyjny)

  • Limit na jedną kartę kredytową,

  • Limit dla jednego Użytkownika.

Limit biletów wynosi 8 sztuk.

Do każdego zamówienia online doliczana jest opłata w wysokości 5 zł

 

Regulamin imprezy dostępny TUTAJ

Organizatorem koncertu jest Live Nation Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wyględowskiej 10/23, 02-654 Warszawa, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 216013, NIP 5213300869.

 

Możliwość uczestnictwa w imprezie może podlegać szczególnym warunkom w zależności od przepisów prawa, które będą obowiązywały w dniu jej organizacji. Każdy uczestnik zobowiązany jest na bieżąco śledzić aktualizacje dotyczące zasad uczestnictwa w wydarzeniach z publicznością.

 

Należy również mieć na uwadze fakt, iż organizator i/lub artyści mogą wprowadzać szczególne zasady uczestnictwa w imprezie, o których uczestnicy zostaną poinformowani przed datą wydarzenia. Nie zastosowanie się do określonych warunków uczestnictwa w imprezie może skutkować odmową wpuszczenia uczestnika na teren imprez.

 

Do takich warunków mogą należeć między innymi:

  • wymóg przedstawienia dowodu pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19;
  • wymóg przedstawienia dowodu na bycie ozdrowieńcem, który przeszedł chorobę COVID-19;
  • wymóg posiadania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-COV-2.
pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Orla Gartland
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/