Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Urodziny Wojciecha Młynarskiego

Urodziny Wojciecha Młynarskiego

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Urodziny Wojciecha MłynarskiegoO wydarzeniu

O wydarzeniu

26 marca przypada 82 rocznica urodzin Wojciecha Młynarskiego. Z tej okazji zapraszamy do Starego Klasztoru na koncert poświęcony pamięci wybitnego polskiego poety piosenki. Urodziny Wojciecha Młynarskiego bilety na koncert we Wrocławiu już dostępne!

Urodziny Wojciecha Młynarskiego Wrocław 2023

W programie usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki, m.in. Bynajmniej, Lubię wracać tam gdzie byłem, W Polskę idziemy, Prześliczna wiolonczelistka, Moskwa-Odessa, Nie ma jak u mamy, Jesteśmy na wczasach i wiele innych.

Najpiękniejsze piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewać będą znakomici wrocławscy wokaliści: MICHAŁ BOBER i ŁUKASZ SZUBA - znani z programu The Voice of Poland oraz WOJTEK DEREŃ - aktor scen muzycznych, laureat konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Koncert Urodziny Wojciecha Młynarskiego to świetna okazja do rodzinnego spotkania przy znanych utworach mistrza polskiej piosenki. Satysfakcja gwarantowana!

Urodziny Wojciecha Młynarskiego wykonawcy

W koncercie wystąpią:

  • Wojtek Dereń, Łukasz Szuba, Michał Bober – wokale,
  • Michał Wilczyński – gitara,
  • Piotr Sypień – bas,
  • Tomasz Garbera – perkusja,
  • Tomasz Jędrzejewski – piano

Wojciech Młynarski

Bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też librecista, dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny. Polacy pokochali go za ponadczasowe teksty – inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość. Z ogromną wnikliwością obserwował nas – nasze wady, zalety, to co się dzieje w tym kraju – i zabierał głos. Wiele z jego stwierdzeń i rad („trzeba wiedzieć kiedy w szatni, płaszcz pozostał przedostatni, trzeba wiedzieć kiedy wstać i wyjść'', „bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją'', „och ty w życiu'', „przyjdzie walec i wyrówna'') weszło już do codziennego języka. Porozumiewamy się nimi, nie pamiętając niekiedy ich autorstwa.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też