Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues MOXO presents: Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr Schmidt

MOXO presents: Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr Schmidt

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

MOXO presents: Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr SchmidtO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr Schmidt w MOXO - bilety już dostępne!

O projekcie Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr Schmidt

Ostatnie około 20 lat jego twórczości ogromnie mnie zainspirowało. Jego niesamowite, dogłębnie przenikające i szerokie brzmienie, koncepcja grania zespołowego, frazowanie, jego opowieści i historie wyrażane w taki sposób, że człowiek drży, będąc w zupełnie innym świecie. Wzbierają w człowieku tak silne, intensywnie przeżywane emocje... Stańko nasycał mnie swoją muzyką i przekazem przez wiele ostatnich lat.

Piotr Schmidt, 2018

 

Projekt Tribute to Tomasz Stańko ft. Piotr Schmidt luźno nawiązuje do płyty Piotra Schmidta z 2018 roku dedykowanej pamięci słynnego trębacza, który jak widać mocno inspirował katowickiego artystę. Album ten, wydany przez SJRecords, zyskał też niezwykłą ilość pochlebnych opinii i wyśmienitych recenzji, dostępnych do poczytania na stronie wydawnictwa: www.sjrecords.eu, chwalących m.in. brzmienie trąbki Schmidta i niesamowity, przestrzenny, ECM-owski klimat albumu.

Koncert ten będzie zatem nawiązywać do tego sukcesu wielokrotnie nagradzanego trębacza i odnosić się do jego estetyki, doświadczeń i wrażliwości muzycznej. Usłyszymy kilka utworów z repertuaru Tomasza Stańko, kilka improwizacji w jego stylu i doznamy głębokiego relaksu i ukojenia słuchając muzyki odnoszącej się do brzmienia, które tak bardzo lubimy z nagrań monachijskiej wytwórni.

Piotr Schmidt informacje

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Przez 10 lat wykładał na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix.

Piotr Schmidt ma na swoim koncie 16 wydanych, autorskich płyt. Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też