Pink Freud

Pink Freud

Pink Freud w Katowicach! Już w niedzielę 22 sierpnia Wojtek Mazolewski i jego koledzy wystąpią w JAZBAR Muchowiec. Nie zabraknie zaskoczeń i nowego materiału. Wydarzenie wspiera Finlandia Vodka. Zapraszamy, to będzie wieczór pełen wrażeń! Pink Freud bilety na koncert już w sprzedaży.

Pink Freud skład zespołu

  • Wojtek Mazolewski – gitara basowa 
  • Adam Milwiw-Baron – trąbka, elektronika 
  • Arek Kopera - saksofon barytonowy 
  • Rafał Klimczuk - perkusja

O zespole Pink Freud

To jeden z najważniejszych współcześnie działających polskich zespołów jazzowych. Obok jazzowych improwizacji, w muzyce grupy ogromną rolę grają punkowa zadziorność i rockowe show, a także kompilacja osobowości doskonałych instrumentalistów. Założony w Gdańsku zespół opublikował dziewięć studyjnych albumów, w tym takie projekty, jak poświęcony elektronice „Pink Freud plays Autechre”, czy hołd złożony klasyce polskiego punka na płycie „Punkfreud Army”. 

 

Zespół założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego, gitarzystę basowego i kompozytora. Korzenie grupy sięgają gdańskiej sceny yassowej lat 90.

 

Pink Freud to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczna mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle, a także punkowej energii

 

Lider zespołu Wojtek Mazolewski to charyzmatyczna osobowość sceniczna, a muzyka Pink Freud to doświadczenie wielopłaszczyznowe, wykraczające poza sztywne kanony i swoja twórczością proponuje unikatowy konglomerat stylów muzycznych. Na sukces zespołu składa się nie tylko zgłębianie tradycyjnych i awangardowych przestrzeni do improwizacji, ale również kompilacja osobowości doskonałych instrumentalistów. 

 

Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, miedzy innymi Płyty roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz). Trzykrotnie zwyciężał w ankiecie JazzTop miesiecznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), otrzymał także Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani. 

Pink Freud koncerty

Pink Freud koncertuje zarówno na festiwalach rockowych, w filharmoniach, jak i kameralnych klubach muzycznych. Grupa ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych m.in. w Belgii, Brazylii, Chile, Chinach, Czechach, Francji, Japonii, Kolumbii, Korei, Maroko, Meksyku, Peru, Rosji, Rumunii, Szwecji i na Węgrzech.

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Pink Freud
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/