Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Jazz i Blues BOHREN & DER CLUB OF GORE

BOHREN & DER CLUB OF GORE

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

BOHREN & DER CLUB OF GOREO wydarzeniu

O wydarzeniu

Jedna z najbardziej niezwykłych grup muzycznych, Bohren & der Club of Gore, zaprasza polską publiczność na dwie wyjątkowe nocy pełne hipnotyzującego brzmienia dark jazzu! Koncerty odbędą się w klubie Drizzly Grizzly w Gdańsku oraz w klubie Kwadrat w Krakowie. W roli supportu Whalesong - Special Jazz Set. Bohren & der Club of Gore

Bohren & der Club of Gore informacje

Bohren & der Club of Gore to niemiecki zespół muzyczny, którego muzykę określa się jako dark jazz, doom jazz i ambient jazz noir. Zespół powstał w 1992 roku w Mülheim an der Ruhr i zyskał uznanie dzięki niezwykłemu połączeniu melancholijnego jazzu i mrocznego ambientu. Muzyka zespołu to podróż przez emocje i refleksje, prowadzona przez dźwięki i kompozycje o niezwykłym charakterze.

Początkowo wywodzący się z hardcore punkowych i metalowych zespołów, członkowie Bohren & der Club of Gore szybko odkryli nowy kierunek muzyczny, który charakteryzuje się niezwykłą leniwą letargią. Ich brzmienie wykorzystuje minimalistyczne podejście do tworzenia dźwięków, tworząc atmosferę tajemniczości i głębokiej refleksji. Ich muzyka czerpie inspirację ze ścieżek dźwiękowych filmów noir, a także mrocznych krajobrazów dźwiękowych Lustmord czy twórczości Angelo Badalamentiego.

Zespół wydał wiele cenionych albumów, takich jak "Sunset Mission", "Black Earth", "Dolores" czy "Piano Nights". Ich muzyka ewoluowała, wciąż utrzymując charakterystyczne cechy. Na przestrzeni lat do brzmienia zespołu dołączyły instrumenty takie jak saksofon i instrumenty klawiszowe, co dodatkowo wzbogaciło ich dźwięk.

Bohren & der Club of Gore z radością ogłasza dwie niezapomniane noce w Polsce. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć na żywo ich hipnotyzującego brzmienia, które przenosi słuchaczy w świat emocji i nastrojów.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też