Bandonegro Tango Orquesta

Bandonegro Tango Orquesta

Zapraszamy 3 października do Klubu Stodoła, w którym odbędzie się koncert Bandonegro Tango Orquesta. Promować on będzie płytę „Hola Astor", która wydana została 29 czerwca. Bandonegro Tango Orquesta bilety już dostępne.

Nowa płyta Bandonegro Tango Orquesta

Świeża, pełna energii, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak można określić nowy krążek „Hola Astor" wyd. SJRecords, której premiera miała miejsce 29 czerwca 2019.

 

Debiutancka płyta polskiego zespołu Bandonegro to subtelna fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem. Cudownie zaaranżowane i wyselekcjonowane utwory Astora Piazzolli z lat 70, połączone zostały z autorskimi kompozycjami Bandonegro. Płyta Hola Astor to ich własna rewolucja gatunku, nowy pomysł, styl i język muzyczny.

 

- „Hola Astor” to tak naprawdę muzyczne spotkanie z mistrzem gatunku. Piazzolla od szkolnych lat inspirował nas jako twórca muzyki, ale także jako rewolucjonista w świecie tanga. Postanowiliśmy odświeżyć wybrane utwory, które przez swoją innowacyjność, w latach 70 nie zyskały takiego rozgłosu, na jaki według nas zasługują. Moje kompozycje to fuzja jego tanga z jazzem i rockiem, przeplatane własnymi emocjami, fantazją i nowymi pomysłami- podkreśla Marcin Antkowiak, kontrabasista i kompozytor.

 

Energiczna Zita, Escolaso, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta i Vislumbrar to utwory, które wciągają już od pierwszych sekund. Skład instrumentalny widniejący na płycie to kwartet Bandonegro, czyli bandoneon, skrzypce, fortepian, kontrabas, a także gitara elektryczna i perkusja. Wspólna praca z młodą czołówką polskiej sceny jazzowej: Dawidem Kostką oraz Mateuszem Brzostowskim sprawiła, że dźwięki z tych kompozycji zyskały unikalny charakter.

 

- Na płycie znaleźć można oldschoolowy materiał Piazzolli z lat 70, który dzięki nowym aranżacją zyskał zupełnie nowe brzmienie. Po raz pierwszy prezentujemy też nasze własne, autorskie kompozycje. W całości wsparli nas muzycy jazzowi, dzięki którym nasze utwory stały się niezwykle świeże i chwytliwe - mówi Marek Dolecki, pianista.

 

Młodzi muzycy przygotowali perfekcyjny zestaw – w tym własnych kompozycji- i poddali go ciekawej i kreatywnej manierze. To już nie odgrywanie tango, „zagrywanie się Astorem” czy szukanie górnolotnych, muzycznych skojarzeń. Kompozycje podawane są perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z fantazją […] To nowe spojrzenie na tradycję muzycznego tango, na poddanie wnikliwej analizie tego, co w tango jest energią, tańcem i rytmem, a co jest pięknem i serdecznym uniesieniem - zaznacza Dionizy Piątkowski, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator Ery Jazzu.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bandonegro Tango Orquesta
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/