Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasarzeszowskie-juwenalia
Home Koncerty Jazz i Blues Bandonegro Tango Orquesta

Bandonegro Tango Orquesta

Organizator: Klub Stodoła

Bandonegro Tango OrquestaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy 3 października do Klubu Stodoła, w którym odbędzie się koncert Bandonegro Tango Orquesta. Promować on będzie płytę „Hola Astor", która wydana została 29 czerwca. Bandonegro Tango Orquesta bilety już dostępne.

Nowa płyta Bandonegro Tango Orquesta

Świeża, pełna energii, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak można określić nowy krążek „Hola Astor" wyd. SJRecords, której premiera miała miejsce 29 czerwca 2019.

 

Debiutancka płyta polskiego zespołu Bandonegro to subtelna fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem. Cudownie zaaranżowane i wyselekcjonowane utwory Astora Piazzolli z lat 70, połączone zostały z autorskimi kompozycjami Bandonegro. Płyta Hola Astor to ich własna rewolucja gatunku, nowy pomysł, styl i język muzyczny.

 

- „Hola Astor” to tak naprawdę muzyczne spotkanie z mistrzem gatunku. Piazzolla od szkolnych lat inspirował nas jako twórca muzyki, ale także jako rewolucjonista w świecie tanga. Postanowiliśmy odświeżyć wybrane utwory, które przez swoją innowacyjność, w latach 70 nie zyskały takiego rozgłosu, na jaki według nas zasługują. Moje kompozycje to fuzja jego tanga z jazzem i rockiem, przeplatane własnymi emocjami, fantazją i nowymi pomysłami- podkreśla Marcin Antkowiak, kontrabasista i kompozytor.

 

Energiczna Zita, Escolaso, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta i Vislumbrar to utwory, które wciągają już od pierwszych sekund. Skład instrumentalny widniejący na płycie to kwartet Bandonegro, czyli bandoneon, skrzypce, fortepian, kontrabas, a także gitara elektryczna i perkusja. Wspólna praca z młodą czołówką polskiej sceny jazzowej: Dawidem Kostką oraz Mateuszem Brzostowskim sprawiła, że dźwięki z tych kompozycji zyskały unikalny charakter.

 

- Na płycie znaleźć można oldschoolowy materiał Piazzolli z lat 70, który dzięki nowym aranżacją zyskał zupełnie nowe brzmienie. Po raz pierwszy prezentujemy też nasze własne, autorskie kompozycje. W całości wsparli nas muzycy jazzowi, dzięki którym nasze utwory stały się niezwykle świeże i chwytliwe - mówi Marek Dolecki, pianista.

 

Młodzi muzycy przygotowali perfekcyjny zestaw – w tym własnych kompozycji- i poddali go ciekawej i kreatywnej manierze. To już nie odgrywanie tango, „zagrywanie się Astorem” czy szukanie górnolotnych, muzycznych skojarzeń. Kompozycje podawane są perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z fantazją […] To nowe spojrzenie na tradycję muzycznego tango, na poddanie wnikliwej analizie tego, co w tango jest energią, tańcem i rytmem, a co jest pięknem i serdecznym uniesieniem - zaznacza Dionizy Piątkowski, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator Ery Jazzu.

Podobne wydarzenia

Zobacz też