Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Klub Stodoła

OpisWydarzenia

Opis

Od początku swojej działalności Klub Stodoła stanowił centrum rozwoju muzyki jazzowej w stolicy. Pod koniec lat 50. odbyły się tu trzy pierwsze edycje jednego z największych festiwali jazzowych w Europie – Jazz Jamboree.

Wraz z upływem czasu i zmieniającymi się w kraju nastrojami, nie tylko politycznymi, pod koniec lat 70. w repertuarze Stodoły zaczął królować polski rock. W tym legendarnym miejscu pierwsze kroki stawiał zespół Perfect, swoje próby miały  Oddział Zamknięty, Kult, Maanam i wielu innych. Na scenie Stodoły występowali również artyści zagraniczni tacy jak HIM, Katy Perry, One Republic. Były to niezapomniane koncerty w Warszawie, które cieszyły się wielką popularnością.

Początki Klubu Stodoła w Warszawie

Pierwszym lokum klubu stodoła w Warszawie był barak przy ul. Emilii Plater mieszczący się w centrum miasta, który  pozostawiony został przez budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. Nazywany został „stodołą” i tak już zostało. Następna siedziba klubu mieścił się w baraku przy ul. Trębackiej, będącym zapleczem przy odbudowie Teatru Wielkiego, w świetlicy Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych przy ul. Wspólnej, w dawnym kinie Oka przy ul. Nowowiejskiej i od 1972 w nowo wybudowanej siedzibie przy ul. Stefana Batorego 10.

Obecny budynek, w którym mieści się klub postał na przełomie lat 1970–1972 i jest autorstwa Leszka Sołonowicza, Janusza Pukaczewskiego i Tadeusz Szumilewicza, którzy stworzyli jego projekt.

Klub Stodoła koncerty 2023

Obecnie w Klubie Stodoła organizowane są jedne z większych warszawskich koncertów. W 2021 roku planowanych jest w tym miejscu wiele atrakcji dla miłośników muzyki na żywo. Wystąpią tu między innymi Natalia Nykiel, Edyta Geppert czy Mikromusic

Wydarzenia

Zobacz też