Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Koncerty Festiwale VIII Wschód Piękna

VIII Wschód Piękna

Organizator: World Orchestra - Grzegorz Piotrowski

VIII Wschód Piękna O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

VIII Wschód Piękna  Festiwal odbędzie się w dniach 29-31.07 w Olsztynku, w sielskiej przestrzeni magicznego Skansenu, a trzeciego dnia przeniesie się do Olsztyna, na Rynek Starego Miasta gdzie w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej wybrzmi głos o niezwykłej barwie i wyczuciem swingu, czyli Ewa Bem. VIII Wschód Piękna  Festiwal bilety już w sprzedaży.

 

Festiwal „Wschód Piękna", od 7 lat odbywał się w Olsztynie i Olsztynku, pod patronatem międzynarodowego projektu „World Orchestra". Na przestrzeni tego czasu udało nam się stworzyć markę, która stała się symbolem jakości, skupiliśmy wierną grupę odbiorców i co roku przybywają nowi słuchacze z całej Polski. Ideą festiwalu jest łączenie polskiej kultury muzycznej z innymi tradycjami, prezentowanie tożsamości kulturowej poprzez muzykę świata.

Wierzymy, że to właśnie muzyka, jest uniwersalnym językiem. Festiwal prezentuje artystów jazzowych, etno, folkowych i klasycznych najwyższej „próby". Jesteśmy festiwalem sztuki, pragniemy pokazywać, że muzyka to  emocje, stan ducha, źródło miłych doznań, które pozostawiają po sobie piękne wspomnienie.

 

Odbiorcami naszego festiwalu, są ludzie szukający nowych doznań w sferze muzyki, atmosfery czystego konsumowaniu sztuki, prezentowanej w sposób bardzo przystępny, a więc nie tylko melomani, ale również osoby szukające ambitnej rozrywki. Śmiało możemy powiedzieć, że festiwal „Wschód Piękna" jest synonimem jakości i różnorodności.

 

Nasze działania otrzymały status jednych z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Warmii i Mazur, czego najlepszym wyrazem są nagrody za propagowanie sztuki i kultury w regionie i na świecie:

VIII Wschód Piękna  Festiwal Lineup:

29.07 -Skansen Olsztynek wejście g.17

  • Nadishana & Somos
  • Arsen Petrosyan
  • Grzech Piotrowski Tribute to Garbarek (Piotr Matusik/Sebastian Wypych/Krzysztof Gradziuk)

30.07 -Skansen Olsztynek wejście g.17

  • Joachim Mencel & Dedenova
  • Peter Uher & Krzysiek Łochowicz 
  • Jan Smoczyński / Gniewomir Tomczyk / Krzysztof Gradziuk/ Grzech feat. Lukas Oraviec & Ignacy Wend 

31.07 (Parafia Ewangelicko Augsburska, Olsztyn, g.19)

  • Ewa Bem & Alchemik Big Bandem

 

Imprezy dodatkowe :

  • 28.07 Jazz Club Usługa Olsztyn
  • 31.07 Jazz Club Usługa Olsztyn

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też