Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Festiwale 14. Enter Enea Festival 2024

14. Enter Enea Festival 2024

27.05.2024 Poznań

Organizator: Fundacja Europejskie Forum Sztuki

14. Enter Enea Festival 2024BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Enter Enea Festival
27-29.05.2024

Enter Enea Festival

Poznań, Polana przy restauracji Oaza

O wydarzeniu

Bilety na Enter Enea Festival już dostępne! Festiwal odbywa się w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu, na terenie ośrodka i restauracji Oaza oraz Poznań Visual Park.

Enter Enea Festival 2024 line-up

Program 14. edycji Festiwalu publikować będziemy po zakończeniu przedsprzedaży.

O festiwalu Enter Enea Festival

Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej z ekskluzywnością wynikającą z kameralnej jak na festiwal pod gwiazdami ilości widzów (1000) i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Liczne z projektów, które rozpoczęły się artystycznymi spotkaniami na Enter Enea Festival, zwieńczonymi premierami i ekskluzywnymi wykonaniami nowego materiału miały swoje kontynuacje i trasy w Polsce i Europie. 

Przykładami mogą być: album „Polska” w wykonaniu Trio Możdżer-Danielsson-Fresco, pierwszy koncert duetu Leszek Możdżer - Gloria Campaner z 2017 roku czy współpraca Leszka Możdżera i Adama Bałdycha, która rozpoczęła się wspólnym wykonaniem materiału z płyty „Poetry”. Artyści promują właśnie album “Passacaglia” nagrany w duecie we współpracy z wytwórnią ACT.

Na scenie Enter Enea Festival wystąpili m.in. Cécile McLorin Salvant, Dhafer Youssef, Jan Ptaszyn Wróblewski, Verneri Pohjola, Connie Han, Michał Urbaniak, Mitch & Mitch, Yoyo Mayer, czy Iva Bittova.  

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też