Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Trebunie-Tutki

Organizator: JACEK CZAUDERNA SPÓŁKA KOMANDYTOWO­ AKCYJNA

Trebunie-TutkiO wydarzeniu

O wydarzeniu

Obok tego koncertu nie można przejść obojętnie! Na legendarnej scenie, w Legendarnej Piwiarni Żywieckiej, wystąpi Legendarna grupa Trebunie-Tutki. Bilety na koncert Trebuniów-Tutków już dostępne.

Trebunie-Tutki informacje

Zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA, Indiach i w Armenii.

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.

W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr". Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.

Niedawno ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

 

  • Otwarcie bramek 19:00
  • Start koncertu 20:00
  • Czas trwania do 22:00

 

Bilety są sprzedawane w 3 turach:

  • 1 tura od 19/03/2024 do 31/03/2024 
  • 2 tura od 01/04/2024 do 11/04/2024 
  • 3 tura dzień koncertu 12/04/ 2024

Koncert ma charakter kameralny, ilość biletów ograniczona, na koncercie część sali jest siedząca, część sali  przeznaczona jest do zabawy i tańców do których gorąco zachęcamy.

Podobne wydarzenia

Zobacz też