Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh

Rival Consoles

Organizator: FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.

Rival ConsolesO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Rival Consoles wystąpi w listopadzie w Warszawie! Londyński muzyk i producent Ryan Lee West, znany jako Rival Consoles wystąpi 5 listopada w warszawskim klubie Niebo. Koncert odbędzie się w ramach promocji nowego albumu "Now Is", którego premiera zapowiedziana została na 14 października. Krążek ukaże się nakładem Erased Tapes. Rival Consoles bilety już w sprzedaży.

O zespole Rival Consoles

Rival Consoles tworzy eksperymentalną muzykę, która łączy ambientowe, atmosferyczne kompozycje z bogatą rytmicznie elektroniką.

Jego konsekwentne dążenie do stworzenia bardziej organicznego, żywego brzmienia sprawia, że tworzy takie kawałki, które oddają sens pierwotnego tworzenia piosenek. W ciągu piętnastoletniej kariery, West wydał 6 albumów oraz kilkanaście EP-ek. Brzmienie ewoluowało, a EP-ki stopniowo stawały się bardziej konceptualne i metamorficzne.

"Now Is" wyznacza nowy rozdział w ciągłym dążeniu do udoskonalenia i ewolucji. Bardziej radosny i melodyjny album czerpie z eksperymentowania w minimalistycznym songwritingu i płynnie łączy syntezatory i instrumenty akustyczne. Sam tytuł płyty "Now is" jest początkiem wypowiedzi, która jest niepełna. Artysta podkreśla, że lubi sztukę otwartą i sugestywną.

Są tam utwory, na które duży wpływ ma izolacja i niepokój tamtych czasów. Są też kawałki, które są bardziej optymistyczne i pełne życia, co uważam za konsekwentne podejście do moich płyt, ponieważ chcę, aby sztuka wyrażała wiele aspektów życia.

Myślę, że istnieje duża synergia między tymi dwoma światami. Chciałem stworzyć hipnotyczną podróż, w której syntezatory i dźwięki splatają się ze sobą i znikają, więc gubisz się w muzyce i nie wiesz, gdzie zaczyna się jeden dźwięk albo inny ma koniec".

Ta "podróż", o której mówi West, jest symbiozą i sposobem, w jaki podchodził do muzyki przez całą karierę – ciągły projekt, który nigdy nie jest statyczny i zawsze idzie do przodu. W utworach usłyszymy zarówno euforyczne i wzniosłe dźwięki, jak również subtelniejsze wariacje i senny klimat, na płycie bałagan przeplata się z porządkiem.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też