Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Kalejdoskop Barw Polski

30.07.2023 Amfiteatr Mrągowo

Organizator: Roots Projekt

od 70,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

niedziela
30.07.2023
18:00

KALEJDOSKOP BARW POLSKI

Mrągowo, Amfiteatr Mrągowo

O wydarzeniu

Jedyny w tym roku na Warmii i Mazurach koncert Państwowęgo Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w programie pt. "Kalejdoskop Barw Polski"! Zapraszamy 30 lipca do Amfiteatru w Mrągowie. Bilety już w sprzedaży.

Kalejdoskop Barw Polski Mrągowo 2023

W środku lata, na scenie amfiteatru w Mrągowie, położonego wśród lasów, nad urokliwym jeziorem Czos wystąpi jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, uważany za perłę w koronie Rzeczypospolitej, który kultywuje to, co w polskiej kulturze najpiękniejsze - Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Zespół ma w swojej historii blisko 10 tysięcy koncertów na całym świecie podczas 75 lat działalności.

Niezwykłe widowisko taneczno muzyczne, które obejrzymy w mrągowskim amfiteatrze z udziałem ponad 140 artystów (!) nosi nazwę "Kalejdoskop Barw Polski".

Na scenie obok ponad trzydziestoosobowej orkiestry pod batutą Jacka Bonieckiego, wystąpi chór i soliści oraz bardzo liczne grono tancerek i tancerzy w zdobnych, pięknie wykonanych kostiumach, wielokrotnie podczas spektaklu zmienianych!

To właśnie kostiumy dopełniają całości obrazu "Mazowsza” nie tylko w "Kalejdoskopie Barw Polski", ale w każdym programie zespołu.

Powszechnie uważa się, że nie zna "Mazowsza”, kto nie widział "Kalejdoskopu Barw Polski". To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Koncert, trwający z reguły około 2 godzin, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski.

W czasie tego koncertu widzowie mogą wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę,aż po góry i Śląsk. Z pewnością wielu z nas zapadną na zawsze w pamięć słowa mazowszańskich hitów, jak "Kukułeczka", "Cyt, cyt", "Furman" czy "Ej, przeleciał ptaszek". Być może także zaśpiewamy je wszyscy, cała widownia, wraz z "Mazowszem"!

Czy można wyobrazić sobie lepsze tło i otoczenie występu Mazowsza niż scena Amfiteatru w Mrągowie, zatopiona w zieleni, nad brzegiem jednego z najpiękniejszych mazurskich jezior?

To niezwykłe artystyczne wydarzenie adresowane do całych, wielopokoleniowych rodzin, z pewnością na zawsze zapadnie w pamięć jego uczestnikom, jesteśmy o tym głęboko przekonani!

Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego "Mazowsze” uznawane jest za zespół narodowy.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego

  • Dyrygent: Jacek Boniecki, dyrektor PZLPiT "Mazowsze"
  • Kierownik chóru: Mirosław Ziomek
  • Kierownik baletu: Zofia Czechlewska

Regulamin wydarzenia znajduje się TUTAJ

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn