Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Targi | Wystawy Targi XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

Organizator: GOK w Lipnie

Opis

Opis

Zapraszamy na XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Impreza odbędzie się 21 i 22 sierpnia 2021 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński). XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka bilety już w sprzedaży.

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie przeszło 300 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 250 ciągników. Wystawę obejrzy około 25 tysięcy zwiedzających, a zabytkowe eksponaty zaprezentują kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Danii. W konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaną przyznane tytuły "Kolekcjonera roku 2022", a szczególnie cenne eksponaty zostaną nagrodzone w konkursie "Traktor i Maszyna - Wilkowice 2022". Odbędą się zawody i pokazy: Traktor Pullingu, wyścigów traktorów, toczenia beczki, przeciągania traktora liną, zbioru zboża kombajnami oraz orki "bombajami". W konkursie mody traktorowej zostaną wybrani "Traktorzystka Festiwalu" i "Traktorzysta Festiwalu". W niedzielne przedpołudnie, ulicami Wilkowic, przejedzie korowód zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych. 

 

Niebywałym wydarzeniem będzie wystawa towarzysząca pt. "100-lecie Traktora URSUS" prezentująca wszystkie dostępne prototypy ciągników "Ursus" zgromadzonych w zbiorach: prywatnych, Narodowego Muzeum Techniki, Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum MOTO NOSTALGIA w Nieborowie.

 

Z kolei młodzież Szkolnej Akademii Renowacji prowadzonej przez Klub "Traktor i Maszyna" zaprezentuje proces renowacji zabytkowego Zetora 25K - od demontażu poprzez wszystkie etapy przywrócenia go do świetności. 

 

W Wilkowicach będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć wystawę współczesnych maszyn rolniczych "AGROWilkowice", zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w wesołym miasteczku, strefie powietrznych zamków i strefie zabaw dla dzieci. Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub "Traktor i Maszyna" i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. Patronat honorowy sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolska Izba Rolnicza. Festiwal otrzymał dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Leszczyńskiego.

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka bilety

Bilet wstępu kosztuje 12 zł. Bezpłatny bilet wstępu otrzymują dzieci do 7 roku życia oraz osoby niepełnosprawne. Parkingi są bezpłatne.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn