Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Sosnowiec

Teatr w Sosnowcu

Bogaty repertuar spektakli: komedie, dramaty, musicale
Spektakle teatralneKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Bilety na spektakle teatralne

Teatr w Sosnowcu powstał w 1897 roku, jako szósty na ziemiach polskich. Obecnie nosi nazwę Teatr Zagłębia. Przez pierwsze lata swojej działalności Teatr w Sosnowcu był jedynym ośrodkiem teatralnym na Śląsku. Pomimo ciężkiego okresu zaborów, teatr dbał o zachowanie polskiej tradycji i kultury, grając po polsku sztuki Fredry, Korzeniowskiego, Kraszewskiego, Szekspira czy Gabrieli Zapolskiej.

 

Teatr Sosnowiec repertuar to spektakle takie jak „Pomoc domowa” autorstwa Marca Camolettiego. Sztuka opowiada historię Nadii, która rozpoczyna pracę u małżeństwa Olgi i Norberta. Okazuje się jednak, że przed bohaterką stoi zadanie w wiele trudniejsze, niż sprzątanie czy gotowanie. Kolejną sztuką Camolettiego jest jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie „Boeing, Boeing”. Przekładu tekstu dokonał twórca dialogów polskiej wersji „Shreka” – Bartosz Wierzbięta. „Boeing, Boeing” opowiada historię mężczyzny romansującego z trzema stewardessami, pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych.

Teatr w Sosnowcu dla dzieci

Teatr Zagłębia dla najmłodszych wystawia spektakle takie jak „Szewczyk Dratewka”. Sztuka Marii Kownackiej opowiada o królewnie porwanej przez smoka, której na ratunek spieszy dzielny szewczyk – Dratewka. Inne spektakle dla dzieci to np. „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Wakacje z Duchami”.

Zobacz też