Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Sport Sporty motorowe FIM Long Track World Championship

FIM Long Track World Championship

Organizator: Stowarzyszenie "Żuraw Gdańsk"

FIM Long Track World ChampionshipO wydarzeniu

O wydarzeniu

Drugi etap walki o medale FIM Long Track World Championship już 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim! Pożegnanie z torem Stanisława Burzy.

 

Druga z sześciu tegorocznych rund cyklu FIM Long Track World Championship odbędzie się już w sobotę, 17 czerwca o godzinie 19.00 na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego 64 w Ostrowie Wielkopolskim. W stawce znalazło się aż trzech reprezentantów Polski - Stanisław Burza (dzika karta) oraz Dawid Lampart i Mateusz Pacek (rezerwowi).

Zmagania najlepszych żużlowców na świecie, specjalizujących się w jeździe na długim torze, zawitają do Polski czwarty raz z rzędu i piąty w historii. Dotychczas wszystkie zawody odbyły się w Rzeszowie, gdzie rozdawano nawet medale. Te z najcenniejszego kruszcu zawisły na szyjach Lukasa Fienhage (2020) oraz Romano Hummela (2021). Z kolei w 2022 roku jedną z rund FIM Long Track World Championship wygrał Duńczyk Kenneth Kruse Hansen, który wyprzedził Stanisława Burzę.

Najbardziej utytułowany reprezentant naszego kraju, jeśli chodzi o tę odmianę żużla, trzykrotnie stawał w Rzeszowie na podium. Był dwukrotnie trzeci (w 2020 i 2021 roku) oraz drugi przed rokiem. W sezonie 2022 jeździł jako stały uczestnik cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Nie zdołał utrzymać miejsca w elicie, ale pokazał się na pewno z dobrej strony. Teraz jednak doświadczony zawodnik, na co dzień trener drugoligowej Unii Tarnów, postanowił zakończyć swoją przygodę z long trackiem. W Ostrowie Wielkopolskim pokaże się kibicom po raz ostatni w karierze. – Gdybym był młodszy i nie musiał znosić tak wielu kontuzji w trakcie mojej kariery, pewnie mógłbym się dalej bawić w long track, bo to sprawiało mi dużo radości. W tej odmianie żużla nie ma tak dużej presji wyniku, jeździ się na większym luzie. Po to, żeby się pokazać z jak najlepszej strony i zdobywać po prostu jak najwięcej punktów. Startowałem głównie dla przyjemności, a zdarzało mi się odnosić sukcesy czy nawet stawać na podium. Początkowo nie było łatwo, ale trzeba się cieszyć z tego co osiągnąłem. Czas jednak powiedzieć stop i z pewnością w Ostrowie Wielkopolskim łezka mi się zakręci w oku - powiedział Burza.

Podczas czerwcowych zawodów naszych reprezentantów będzie zresztą nieco więcej. Pozycje rezerwowych obsadzą Dawid Lampart oraz Mateusz Pacek. Dla tego pierwszego będzie to premierowa jazda w tej odmianie speedwaya.

W tym sezonie cyklu FIM Long Track World Championship zaplanowano sześć turniejów. Po pierwszym z nich, który odbył się w Herxheim (Niemcy), w klasyfikacji generalnej prowadzi Josef Franc (Czechy) przed Zachem Wajtknechtem (Wielka Brytania) oraz Lukasem Fienhage (Niemcy). Po Ostrowie Wielkopolskim zawodnicy zawitają jeszcze do francuskich miast Marmande (13 lipca) i Morizes (2 września) oraz niemieckich - Muhldorf (20 sierpnia) i Scheeßel (17 września).

Lista startowa zawodów w Ostrowie Wielkopolskim

1. Gaetan Stella (Francja) #104

2. Hynek Stichauer (Czechy) #86

3. Kenneth Kruse Hansen (Dania) #333

4. Stephan Katt (Niemcy) #42

5. Stanisław Burza (Polska) #15

6. Romano Hummel (Holandia) #666

7. Martin Smolinski (Niemcy) #84

8. Max Dilger (Niemcy) #31

9. Mika Meijer (Holandia) #54

10. Lukas Fienhage (Niemcy) #125

11. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) #109

12. Jacob Bukhave (Dania) #79

13. Josef Franc (Czechy) #444

14. Theo Pijper (Holandia) #115

15. Chris Harris (Wielka Brytania) #37

Rezerwowi

16. Dawid Lampart (Polska) #16

17. Mateusz Pacek (Polska) #17

 

Zasady zawodów są następujące - w każdym wyścigu startuje po 5 zawodników i obowiązuje punktacja 4-3-2-1-0. Po 15. wyścigach dwóch najskuteczniejszych zawodników wywalczy awans do finału. Żużlowcy z miejsc 3-7 rywalizują z kolei o trzy miejsca w wyścigu finałowym podczas biegu ostatniej szansy. Ostateczna kolejność turnieju ustalana jest na podstawie wyników Finału. Zawodnicy z lokat 6-15 zajmują zawodnicy na podstawie rezultatów z rundy zasadniczej.

Zwycięzca zawodów otrzymuje 21 punktów do klasyfikacji generalnej FIM Long Track World Championship. Zdobywca drugiego miejsca - 19, trzeciego - 17, czwartego - 15, piątego - 13, szóstego - 11, siódmego - 10, ósmego - 9, dziewiątego - 8, dziesiątego - 7, jedenastego - 5, dwunastego - 4, trzynastego - 3, czternastego - 2 i piętnastego - 1. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 16 i 17 nie otrzymują żadnych punktów.

FIM Long Track World Championship bilety

Ceny biletów na FIM Long Track World Championship

Bilet VIP 

  • Normalny - 300 zł (w cenie wysokiej klasy catering - open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej)
  • Ulgowy - 150 zł - dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering - open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej)

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta)

  • Normalny - 40 zł
  • Ulgowy (wejście na podstawie legitymacji uprawniającej do zniżki) - 30 zł - młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 10-26, emeryci i renciści 

Bilet Pozostałe sektory

  • Normalny - 20 zł
  • Ulgowy (wejście na podstawie legitymacji uprawniającej do zniżki) - 15 zł - młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 10-26, emeryci i renciści 

Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 17.30.

Podobne wydarzenia

Zobacz też