Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Dla dzieci Warsztaty | Edukacja Janusz Orlik "W świecie ruchu i zabawy" warsztaty dla Dzieci (3-5 lat)

Janusz Orlik "W świecie ruchu i zabawy" warsztaty dla Dzieci (3-5 lat)

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Opis

Opis

29 lipca 2017 o godzinie Janusz Orlik poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5 wraz z opiekunami. Warsztaty odbywać się będą w Studio Słodownia +3 poznańskim Starym Browarze! Kup bilety już teraz!

Janusz Orlik zabierze rodziny w świat pełen zabawy i ruchu, gdzie podstawą wszelkich działań będzie ciało. Do wyprawy w ten magiczny świat zaproszone zostaną dzieci wraz ze swoimi opiekunami, by odnaleźć nie tylko swoją ekspresję ruchową, ale także by poczuć ją we wspólnym tańcu z rodzicami. Wykonując kolejne zadania będziemy korzystali z nieograniczonej swobody ruchowej, jednocześnie z lekkości i szybkości oraz poczucia bliskości. Ten bezpośredni kontakt rodzica z dzieckiem w ruchu pozwoli na doświadczanie i odkrywanie unikatowych sposobów na poruszanie się.

 

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: „Exérèse monoblok” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013) – spektakl zdobył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Polskiej Platformie Tańca 2014. W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”.

W 2009 roku wziął udział w spektaklu „Happy” Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu „Forces”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men”. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w „Rekonstrukcji” Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu „Horsemeat” Gary Clarke’a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in.: „Wysokie obcasy” dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, „Alfa” dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, „Adagio” dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn