emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Rock Uli Jon Roth (ex-Scorpions) - Interstellar Sky Guitar

Uli Jon Roth (ex-Scorpions) - Interstellar Sky Guitar

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA

Uli Jon Roth (ex-Scorpions) - Interstellar Sky GuitarO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Gitarowy geniusz i były członek zespołu The Scorpions, Uli Jon Roth znowu w Polsce! Wspaniały gitarzysta wystąpi w krakowskim Klubie Gwarek. Uli Jon Roth bilety na koncert już w sprzedaży.

Uli Jon Roth Kraków

Koncert Uliego Rotha w Krakowie odbędzie się w ramach ogólnoświatowej solowej trasy Interstellar Sky Guitar.

 

Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć i wysłuchać Uliego w intymnej i kameralnej atmosferze, na koncercie, na którym zaprezentuje utwory z albumu Metamorphosis (4 pory roku Vivaldiego), klasykę, flamenco, rockowe utwory. Może również spodziewać się, że Uli zagra również na pianinie!

Uli Jon Roth informacje

Urodzony w 1954 roku w Duesseldorfie, Uli Jon Roth jest wybitnym multiinstrumentalistą, reżyserem muzycznym, malarzem realistycznych obrazów w technice oleju, poetą oraz filozofem. Wskazywany często przez wielu znanych gitarzystów jako najważniejsza artystyczna inspiracja, jest twórcą legendarnej już dzisiaj sześciooktawowej gitary, Sky Guitar i jednym z prekursorów neoklasycznego stylu gry na gitarze.

 

Po odejściu z The Scorpions, Uli założył Electric Sun, z którymi wydał 3 studyjne albumy. Roth jest także autorem 4 symfonii i 2 koncertów klasycznych. 

 

W 2004 roku wraz z Rudolfem Schenkerem został sklasyfikowany na 50. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.

Uli Jon Roth Scorpions

W latach 1973 – 1978 gitarzysta oraz kompozytor największego w historii niemieckiego zespołu rockowego, The Scorpions, z którym nagrał takie płyty jak Tokyo Tapes, Taken By Force, Virgin Killer czy In Trance. Większość osiągnęła status złotej płyty.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też