Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Mark Knopfler

Organizator: Live Nation

OpisArtyści

Opis

Mark Knopfler, to jeden z najbardziej cenionych artystów wszech czasów. Artysta ogłosił światową trasę koncertową wraz z zespołem na 2019 rok! Wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 10 lipca w TAURON Arenie Kraków, a drugi dzień później w ERGO ARENIE w Gdańsku.  Mark Knopfler bilety na koncerty już w sprzedaży!

Mark Knopfler timing koncertów*

  • 18:00 - otwarcie bram
  • 20.00 - Mark Knopfler

* podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

Koncerty Marka Knopflera 

Trasa „Down The Road Wherever” zaczyna się w kwietniu w Barcelonie i będzie kontynuowana przez całą Europę, gdzie ostatnim koncertem w tej części trasy będzie występ w Weronie w lipcu. W sierpniu i wrześniu trasa odwiedzi Stany Zjednoczone.

 

Knopfler, którego dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever” pojawił się 16 listopada zawsze postrzegał trasę koncertową jako spójną część związaną z wydaniem nowej płyty, rozpoczynającą się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory.

 

Mark mówi: „Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie - podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków - to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.

 

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” we własnym studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie prezentował swoją twórczość podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) oraz Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

 

Płyta „Down The Road Wherever” zawiera 14 eleganckich, nowych utworów Knopflera inspiracją do których było całe spektrum tematów z życia artysty. Podczas trasy koncertowej Mark wraz z zespołem zaprezentuje wybrane nowe utwory, a także nie zabraknie tych dobrze znanych z dotychczasowego dorobku muzyka. Możemy też liczyć na jedną lub dwie niespodzianki z odległych zakątków jego repertuaru.

Okrzyknięty jednym z najlepszych gitarzystów wszech czasów, Mark Knopfler sprzedał ponad 120 milionów albumów w całej karierze (w Dire Straits oraz solowej), a wiele jego utworów stało się standardami, w tym: „Money For Nothing”, „Sultans of Swing”, „Romeo & Juliet” i „Walk Of Life”. Wydał osiem solowych albumów, a także nagrał „Neck and Neck” z gitarzystą Chetem Atkinsem i współpracował z Emmylou Harris przy „All The Roadrunning”. Stworzył także kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, w tym „Local Hero”, „The Princess Bride” i „Altamira”. Poza produkcją własnych płyt, Knopfler wyprodukował także albumy dla m.in. Boba Dylana i Randy’ego Newmana. Knopfler został Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego w 1999 roku, a także otrzymał prestiżową nagrodę Lifetime Achievement Award w Ivor Novellos w 2012 roku.

Mark Knopfler bilety

Bilety na koncert Marka Knopflera  są spersonalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. 

 

Partner Imprezy zastrzega sobie prawo do anulowania bez uprzedniego powiadomienia biletów zakupionych w liczbie wyższej niż dopuszczalna, gdy zostanie przekroczony:

  • Limit na jedno gospodarstwo domowe (a także limit na adres korespondencyjny)

  • Limit na jedną kartę kredytową,

  • Limit dla jednego Użytkownika.

Limit biletów wynosi 6 sztuk.

Do każdego zamówienia doliczana jest opłata w wysokości 12 zł.

 

Regulamin imprezy dostępny tutaj

Organizatorem koncertu jest Live Nation Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Pilickiej 4, 02-629 Warszawa, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 216013, NIP 5213300869.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn