John Fogerty - 13. Festiwal Legend Rocka

John Fogerty - 13. Festiwal Legend Rocka

Magiczna Dolina Charlotty spełnia marzenia tysięcy fanów Creedence Clearwater Revival! John Fogerty - lider, kompozytor i autor tekstów tego legendarnego zespołu wystąpi już 29 czerwca na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. Jako support zaprezentuje się Yellow Horse. John Fogerty bilety już w sprzedaży!

John Fogerty timing*

  • 18:00 - otwarcie bram
  • 20:00 - Yellow Horse
  • 22:00 - John Fogerty

*podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

John Fogerty informacje

John Fogerty to prawdziwy skarb Ameryki, jeden z najpopularniejszych wokalistów, gitarzystów i autorów piosenek.  Jego niezwykła kariera rozpoczęła się niepozornie pod koniec lat pięćdziesiątych w rodzinnym miasteczku El Cerrito w Kalifornii, gdzie wspólnie z bratem i szkolnymi kolegami założył zespół muzyczny. Pierwsze próby koncertów i nagrań, przerwane w 1966 roku powołaniem do służby wojskowej, nie wróżyły sukcesu. Po powrocie z wojska w 1967 roku, John przekonany o sile swojej muzycznej idei, powtórnie zjednoczył kolegów już pod hasłem Creedence Clearwater Revival.  Fogerty stał się samodzielnym liderem nadając zespołowi oryginalne brzmienie, łączące elementy bluesa, country, pop, rock, R&B, swamp boogie i southern rocka.

 

Rozpoznawalne od pierwszych akordów brzmienie gitary i głosu Fogerty’ego, chwytliwe pomysły muzyczne i niebanalne teksty złożyły się na natychmiastowy sukces, wzrastający z każdą kolejną płytą CCR. Triumfalny pasaż zespołu trwał niespełna pięć lat. W tym czasie ukazało się 7 studyjnych płyt, sprzedających się w ponadmilionowych nakładach. John z kolegami stali się jedną z największych atrakcji koncertowych w Stanach i na świecie. Kompozycje Fogerty’ego: “Born on the Bayou”, “Green River”, “Proud Mary” czy “Bad Moon Rising” doczekały się statusu standardów muzyki popularnej i do dziś są wykonywane przez światowe gwiazdy muzyki rozrywkowej. Słynny brytyjski tygodnik New Musical Express dwukrotnie w latach 1970 i 1971 uznał CCR za najlepszy zespół na świecie.

 

W 1972 roku John Fogerty rozpoczął karierę solową. Wydaną w 1975 roku płytę „The Blue Ridge Rangers” zrealizował całkowicie samodzielnie nagrywając wszystkie partie instrumentalne i wokalne. Na ten album złożyły się nowe interpretacje standardów muzyki country, wśród nich słynna „Jambalaya” Hanka Williamsa.

 

Wydany w 1985 roku album „Centerfield” ponownie zawładnął szczytami list bestsellerów na całym świecie, osiągając status podwójnej platyny w USA. Tytułowy utwór z tej płyty i piosenka „The Old Man Down The Road” stały się ogólnoświatowymi hitami.

 

Fogerty, skonfliktowany przez lata z wytwórnią płytową Fantasy, odmawiał wykonywania utworów CCR podczas koncertów, a na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zaniknął ze sceny. Odmówił nawet występu z byłymi kolegami z zespołu podczas ceremonii uhonorowania go członkostwem Rock And Roll Hall Of Fame w 1993 roku. Dał się jednak namówić do wykonania kilku swych przebojów w towarzystwie Bruce’a Springsteena i Robbiego Robertsona.

 

W 1997 roku przypomniał się światu albumem „Blue Moon Swamp”. To był świetny powrót – płyta zdobyła Grammy w kategorii Best Rock Album! Od tego czasu John powrócił też do czynnej działalności koncertowej. W 21 stuleciu Fogerty koncertuje w Stanach i na całym świecie. Odbywa trasy z Williem Nelsonem i Johnem Mellencampem, występuje na festiwalu Glastonbury, a w 2008 roku powraca triumfalnie do londyńskiego Royal Albert Hall, gdzie poprzednio grał w 1971 roku z CCR.

 

Od 2004 roku ukazało się 5 albumów płytowych Fogerty’ego. Ten z 2013 roku, zatytułowany „Wrote A Song For Everyone”, jest zbiorem największych przebojów Johna z czasów CCR, wykonanych w duetach z gigantami amerykańskiego rocka. Są wśród nich między innymi: Foo Fighters, Keith Urban, Kid Rock, Tom Morello, Bob Seger i inni.

 

W ubiegłym roku Fogerty podpisał nowy kontrakt płytowy z BMG. Jaka będzie ta nowa płyta dowiemy się po Nowym Roku. Być może jej fragmenty usłyszmy podczas 13. Festiwalu Legend Rocka. Z całą pewnością natomiast John Fogerty przypomni swoje największe przeboje, które z CCR zaprezentował w 1969 roku publiczności festiwalu Woodstock. Przyszłoroczna trasa europejska, którą Fogerty rozpocznie 29 czerwca w Dolinie Charlotty, będzie realizowana pod hasłem „CCR’s Original Woodstock Set”.

 

John Fogerty Polska 2019, John Fogerty Dolina Charlotty 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

John Fogerty - 13. Festiwal Legend Rocka
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/